Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 4184
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Liczba zatrzymań rośnie

Sobota, 4 grudnia 2021, 6:40
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Liczba zatrzymań rośnie
Fot. KMP Wałbrzych
Sześć osób zostało zatrzymanych od początku tego tygodnia za posiadanie różnego rodzaju środków psychotropowych oraz środków odurzających. Jeden z podejrzanych, który ukrywał w miejscu zamieszkania ponad 200 porcji handlowych amfetaminy, odpowie dodatkowo również za włamanie do obiektu gospodarczego oraz kradzież pojazdu, który policjanci już wcześniej odzyskali.

29 listopada po godzinie 20:00 na ul. Andersa w Wałbrzychu funkcjonariusze zespołu wywiadowców wałbrzyskiej komendy zatrzymali 30-letniego wałbrzyszanina. Mężczyzna posiadał przy sobie niewielki ilości narkotyków w postaci amfetaminy.

Dzień później około godziny 13:30 w ręce dzielnicowych drugiego komisariatu przy ul. Kilińskiego w Wałbrzychu wpadła 28-latka. Kobieta ukrywała natomiast w wierzchniej odzieży niewielkie ilości metamfetaminy.

Tego samego dnia przed godziną 19:00 funkcjonariusze zespołu operacyjno-rozpoznawczego pierwszego komisariatu udali się na ul. Sikorskiego w Świebodzicach, gdzie w jednym z mieszkań zatrzymali 35-latka. Mieszkaniec powiatu świdnickiego ukrywał w jedynym z pomieszczeń spore ilości środków psychotropowych. Łącznie z zabezpieczonej amfetaminy można było wykonać blisko 230 porcji handlowych tych narkotyków.

W toku wykonanych dalszych czynności procesowych policjanci pionu dochodzeniowo-śledczego tej jednostki postawili mężczyźnie kolejne zarzuty. Tym razem kradzieży samochodu o wartości 20 tysięcy złotych oraz kradzieży z włamaniem do jednego z magazynów usytuowanych na terenie Wałbrzycha, skąd zniknęły różnego rodzaju narzędzia o wartości ponad 25 tysięcy złotych. Podejrzany odpowie za popełnienie tych przestępstw wspólnie z dwoma wcześniej zatrzymanymi innymi mężczyznami. Pojazd również wcześniej został przez mundurowych odzyskany.

W środę około godziny 18:30 funkcjonariusze wydziału prewencji wałbrzyskiej komendy zatrzymali 40-letniego mieszkańca naszego miasta, który był w posiadaniu amfetaminy. W tym przypadku były to łącznie 23 porcje handlowe tych narkotyków.

Czwartek to kolejni dwaj zatrzymani z narkotykami. Około godziny 15:30 w ręce funkcjonariuszy zespołu wywiadowców podczas przeprowadzonej kontroli drogowej przy ul. Orkana wpadł 42-latek. W schowku kierowanego przez niego samochodu mundurowi znaleźli narkotyki w postaci amfetaminy i marihuany. Łącznie można było z nich wykonać ponad 100 porcji czarnorynkowych.

Przed godziną 22:00 inni policjanci tego samego pionu zatrzymali przy ul. Andersa w Wałbrzychu 24-latka. Przy młodym wałbrzyszaninie mundurowi znaleźli dwie tabletki MDMA oraz niewielki ilości marihuany.

Jeden z zatrzymanych mężczyzn – 35-latek - za posiadanie większej ilości narkotyków, a także za kradzież pojazdu i kradzież z włamaniem, grozi kara pozbawienia wolności do lat 10. Mężczyzna objęty został dozorem policyjnym. Pozostałym osobom za posiadanie narkotyków grożą 3 lata więzienia. O losie wszystkich podejrzanych zadecyduje teraz sąd.

Twoja reakcja na artykuł?

3
33%
Cieszy
1
11%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
22%
Złości
3
33%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group