Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3337
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Lider wśród Stref

Sobota, 8 maja 2021, 8:04
Aktualizacja: 8:47
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Lider wśród Stref
Fot. WSSE "Invest Park"
Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST–PARK" liderem wśród 14 Stref.

2500 nowych miejsc pracy i 770 mln złotych nakładów inwestycyjnych zadeklarowali przedsiębiorcy w I kwartale 2021 roku. Wyniki te czynią Wałbrzyską Strefę liderem wśród polskich stref ekonomicznych. Na kolejne inwestycje zdecydowały się również w Wałbrzychu dwa najdłużej działające w Strefie zakłady➡ Tristone Flowtech Poland sp z o. o. i JoysonQuin Polska.

Największą inwestycją I kwartału jest projekt amerykańskiego koncernu Align Technology, który zainwestuje ponad pół miliarda złotych i zatrudni blisko 2500 osób. To również największy projekt ostatniej dekady w Wałbrzyskiej Strefie pod względem deklarowanych nowych miejsc pracy. We wrocławskiej fabryce produkowane będą nakładki ortodontyczne.

PONADTO:

- w Czarnym Borze powstaje zakład firmy WOLAV, mikroprzedsiębiorstwa, które zajmuje się produkcją systemów do oczyszczania powietrza
- Faurecia Polska ogłosiła, że dzięki nowemu projektowi w fabryce znajdzie zatrudnienie 1000 dodatkowych pracowników
- Toyota - fabryka w Wałbrzychu uruchomiła produkcję elektrycznej przekładni do napędów hybrydowych i prowadzi rekrutację w celu zatrudnienia 300 nowych osób
- realizowaną są dwie duże inwestycje w Nysie - budowa fabryki Umicore i rozbudowa zakładu Alsecco - Windows & Doors Factory.

Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" wykazuje również aktywność na polu inwestycyjnym. Budowa 6 hal przemysłowych na Dolnym Śląsku, Opolszczyźnie i w Wielkopolsce to największa inwestycja własna Spółki w jej blisko 25-letniej historii. Ponadto w Wałbrzychu budowane jest także Centrum Przemysłu 4.0.

Obecnie w Wałbrzyskiej Strefie prowadzi działalność ponad 250 przedsiębiorców, którzy zainwestowali 30 miliardów złotych i zatrudniają około 65 tysięcy pracowników. W regionie wałbrzyskim stworzono ponad 13 tys. miejsc pracy. W samym Wałbrzychu pracę w Strefie znalazło ponad 7 tys. osób.

Więcej informacji➡ https://bit.ly/3xTZCbG

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
50%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
25%
Złości
1
25%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group