Środa, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 4643
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Loft – mieszkanie w dawnej fabryce. Dlaczego współcześnie ten styl jest tak popularny?

Czwartek, 12 maja 2022, 6:33
Autor: materiał zewnętrzny
Wałbrzych/Kraj: Loft – mieszkanie w dawnej fabryce. Dlaczego współcześnie ten styl jest tak popularny?
Fot. użyczone
Początki stylu loftowego rozwinęły się w opuszczonych zakładach amerykańskich, które zaczęły być zajmowane przez zwykłych mieszkańców. Z możliwości zamieszkania w dawnej fabryce najczęściej korzystali ci najbiedniejsi. Współczesny styl urządzania mieszkań ma więc swoje korzenie w niedostatku i poszukiwaniu własnego miejsca do życia. Znając historię rozwoju tego stylu, możemy zrozumieć wiele charakterystycznych cech, które posiada – na przykład ceglane ściany.

Styl loftowy a industrialny. Jak projektować, aby nie strzelić gafy?

Chociaż te dwa style mają ze sobą wiele wspólnego (chociażby historię), różnią się jednak od siebie istotnymi elementami. Chcąc zaprojektować wnętrze na wzór loftu, powinniśmy przede wszystkim znać jego charakterystyczne cechy, jakich nie posiada zaś styl industrialny. Jedną z nich są wspomniane już wcześniej ceglane ściany – najczęściej w kolorach pomarańczy i czerwieni, znacznie ocieplają wizerunek całego pomieszczenia. Wciąż zawarty jest w tym wszystkim pewien rodzaj surowości, jednak nie jest on aż tak mocny jak beton w stylu typowo industrialnym. Mieszkania loftowe są o wiele bardziej kolorowe – pokusić się można o stwierdzenie, że są uwspółcześnioną wersją opuszczonych pomieszczeń niegdyś zajmowanych przez amerykańskie społeczeństwo. Nowatorski design połączony z materiałami wskazującymi na surowość, jest kwintesencją stylu loftowego. W przeciwieństwie do industrialnego, łączy przeszłość z nutą futuryzmu i art-popu; w ten sposób tworzy się awangardowe, innowacyjne wnętrze. Jeżeli będziemy trzymać się tych zasad, z pewnością będziemy mogli cieszyć się z pomieszczeń zaprojektowanych w zgodzie z obowiązującym pojęciem loftu.

Realizacja projektu. W co koniecznie musisz się zaopatrzyć, jeżeli czynisz remont?

Dobrze – posiadamy już konkretną wiedzę na temat stylu, jaki najbardziej do nas przemawia. Jak więc wykorzystać tę informację podczas remontu naszego mieszkania? Jak już wiemy, styl loftowy wyróżnia się pewnym elementem każdemu znanym – jest nim właśnie cegła. Współcześnie nie musimy jednak wykładać na nowo naszych ścian cegłą z odzysku. Istnieje bowiem fenomenalny sposób, w jaki można uzyskać pożądany efekt szybciej – kluczem do sukcesu są płytki betonowe dekoracyjne. Ten element jest przede wszystkim uniwersalny – nadaje się do każdego pomieszczenia, a przy okazji świetnie sprawdza się również na zewnątrz budynku. Wyłożenie nimi ścian to pierwszy krok do loftowego sukcesu. Tego typu płytki oferuje między innymi firma Steinblau – wiodący producent dekoracji wewnętrznych i zewnętrznych. Kupując materiały, musimy pamiętać o korzystaniu z ofert renomowanych sprzedawców. Dzięki temu unikniemy niepotrzebnego stresu o stan czy jakość produktu. Fachowcy w dziedzinach tego typu szczególną wagę przykładają do detali; przez co współpraca z nimi to sama przyjemność. Postaw na styl i funkcjonalizm – stwórz swoją własną, loftową przestrzeń.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
2
100%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group