Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 2477
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Lolita” w Civitas Christiana

Wtorek, 22 lutego 2011, 19:11
Aktualizacja: 19:11
Autor: Sven
Wałbrzych: „Lolita” w Civitas Christiana
Fot. Sławomir Pawlik
Dla niektórych to kicz. Dla innych przejaw buntu i styl życia. Dla Justyny projektowanie i szycie strojów w stylu „Lolita” to hobby.

Wystawę pod tytułem „(Nie)codzienne stroje” można oglądać w wałbrzyskiej siedzibie Civitas Christiana w kamienicy „Pod trzema różami” w Rynku.

Justyna Kostrzewska jest uczennicą drugiej klasy o profilu plastycznym w Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczawnie–Zdroju. Rysowanie było jej ulubionym zajęciem odkąd pamięta. Szyć też zaczęła bardzo wcześnie, bo już wtedy, gdy miała pięć lat. Zaczęła od ubranka dla Barbie. Już jako nastolatka wróciła do szycia.
– Szyję od kilku lat. Można powiedzieć, że jestem samoukiem. Interesuje mnie japoński styl „Lolita”, który powstał w latach osiemdziesiątych XX wieku. Młode Japonki traktowały to jako sprzeciw wobec tradycyjnych japońskich norm społecznych. Inspirowały się europejskimi strojami od czasu rococo po okres wiktoriański – opowiadała Justyna.

Z hobby Justyny cieszą się koleżanki, które projektują stroje, ponieważ zawsze mogą liczyć na jej fachową pomoc przy szyciu.
– Na razie jeszcze nie zastanawiałam się nad kierunkiem studiów, ale jest prawdopodobne, że wybiorę jakiś kierunek związany z modą na Akademii Sztuk Pięknych.

Styl „Lolita” rozwinął się w ciągu ostatnich lat na masową skalę. Liczba jego odmian liczona jest już chyba w dziesiątkach. Jest to już odrębna branża, a w marketach poświęcono jej odrębne działy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group