Sobota, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 3742
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lotnicy podsumowali rok

Wiadomości: Świebodzice
Czwartek, 20 grudnia 2012, 6:07
Autor: opr.red.
Fot. użyczone
Towarzystwo Lotnicze w Świebodzicach swój pierwszy rok działalności może zaliczyć do udanych. Przejęcie w administrowanie gminnego lądowiska, wpisanie go do rejestru lotnisk cywilnych, wreszcie wpisanie obiektu do Strategii Rozwoju Województwa Dolnośląskiego na lata 2014–2020 – to najważniejsze dla lotników wydarzenia mijającego roku.

Spotkanie członków TLŚ odbyło się 11 grudnia. Zaproszono na nie znakomitych gości, wspierających ideę powstania w Świebodzicach lotniska. Przybyli: Członek Zarządu Województwa Dolnośląskiego Jerzy Tutaj, Gen. bryg. WP pilot Zbigniew Janoś, Burmistrz Miasta Świebodzice Bogdan Kożuchowicz, Przewodniczący Rady Miejskiej Łukasz Kwadrans, redaktor Maciej Maciejewski z TVP, wysłannik Urzędu Lotnictwa Cywilnego Andrzej Kotwica, Komendant Straży Miejskiej w Świebodzicach Łukasz Gil, Dyrektor Zakładu Gospodarki Komunalnej Kacper Nogajczyk, Kierownik Wydziału Promocji UM Marzena Korona-Kruk oraz członkowie i sympatycy stowarzyszenia.

Spotkanie było okazją do podziękowań i wręczenia dyplomów.Burmistrz wręczył dyplomy z podziękowaniem za aktywizacje lotniczą lokalnej społeczności, z kolei władze miasta otrzymały od lotników gorące podziękowania i upominki za wsparcie.

Wszyscy zaproszeni goście zgodnie podkreślali konieczność budowy lotniska w Świebodzicach dla potrzeb szeroko rozumianej Aglomeracji Wałbrzyskiej. Wicemarszałek Tutaj przybliżył zebranym mechanizmy współfinansowania budowy lotniska ze środków województwa dolnośląskiego w perspektywie lat 2014-2020. Generał Zbigniew Janoś wyraził zadowolenie z faktu, że na rzecz powstania lotniska w Świebodzicach zgodnie współdziałają władze gminy, województwa, media i lokalna społeczność.

- To, że udało nam się zrobić tak wiele w tak krótkim czasie, to zasługa wielu życzliwych osób. Nie byłoby to możliwe bez pomocy władz miasta, lokalnej społeczności i poszczególnych osób lotniczego serca - podkreślał prezes TLŚ Grzegorz Glegoła.

Pilotom, którzy zdobyli kolejne uprawnienia zostały wręczone certyfikaty.Następnie odbyła się część robocza, a spotkanie zakończyło się biesiadą i odśpiewaniem tradycyjnego lotniczego podziękowania: kozy.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group