Niedziela, 5 lutego
Imieniny: Adelajdy, Agaty
Czytających: 3256
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Lotnicza przygoda

Poniedziałek, 5 października 2020, 6:43
Aktualizacja: Wtorek, 6 października 2020, 8:04
Autor: red
powiat wałbrzyski: Lotnicza przygoda
Fot. użyczone
W sobotę 3 października dzięki zaangażowaniu Starosty Wałbrzyskiego Krzysztofa Kwiatkowskiego, Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie, a także Aeroklubu Ziemi Wałbrzyskiej z Prezesem Jerzym Siatkowskim wychowankowie Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle wzięli udział w Święcie Latawca i Pikniku Lotniczym w Jeżowie Sudeckim.

Przy pięknej, słonecznej pogodzie i ciepłym południowym wiatrom, dzieci wystartowały w zawodach, w kategorii latawców płaskich. Przygotowania do lotu odbyły się pod czujnym okiem instruktora Jerzego Siatkowskiego. Niebo nad Górką Szybowcową w Jeżowie Sudeckim wypełniło się kolorowymi, profesjonalnie wykonanymi latawcami.

Po lotach punktowanych, gdzie oceniano zarówno wykonanie jak i szatę graficzną podniebnych statków powietrznych nastąpiło wręczenie medali zwycięzcom i dyplomów uczestnictwa. Wychowankowie Domu Dziecka "Catharina" w Nowym Siodle znalazły się w zacnym gronie wyróżnionych pilotów latawców.

Podziękowania za zaproszenie, oraz fachową opiekę lotniczą i poczęstunek należą się Prezesowi Euroregionalnego Centrum Modelarskiego w Jeżowie Sudeckim Władysławowi Jagiełło.

Naszym wychowankom latawce przekazał Aeroklub Ziemi Wałbrzyskiej, Prezes Jerzy Siatkowski, Andrzej Binkowski oraz Dariusz Szmulik. Latawce będą wykorzystane przez wychowanków do dalszych startów w zawodach oraz w celach szkoleniowych. Dodatkową atrakcją dla małych uczestników zawodów latawców i pikniku lotniczego była prezentacja samochodów prosto ze Stanów Zjednoczonych. Szczególną atrakcją okazały się prawdziwe wozy policyjne używane w różnych stanach USA.

Górka Szybowcowa w Jeżowie Sudeckim była wypełniona radosnym śmiechem dzieci i sportową rywalizacją, nie zabrakło również sportowych emocji.

Twoja reakcja na artykuł?

5
63%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group