Wtorek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3560
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Kamienna Góra: Lubawska do remontu

Środa, 30 listopada 2022, 8:31
Autor: red
REGION, Kamienna Góra: Lubawska do remontu
Fot. Miasto Kamienna Góra
Umowa na przebudowę ponad 2–kilometrowego odcinka ul. Lubawskiej w Kamiennej Górze została podpisana. W formule „zaprojektuj i wybuduj” tę kolejną dużą miejską inwestycję zrealizuje konsorcjum firm: COM – D i Jeleniogórskie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.

Prace będą kosztowały prawie 12, 9 mln zł. Miasto Kamienna Góra uzyskało dotację na tę budowę. Z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg otrzymaliśmy prawie 8 mln zł.

Roboty potrwają maksymalnie 22 miesiące. Wykonawca musi je zakończyć do 27 września 2024 roku. Jest jednak zapewnienie, że postara się skrócić ten termin. Dobrą informacją jest również deklaracja, że nie będzie potrzeby stałego zamknięcia drogi na czas budowy.

- Zakres robót będzie obejmował wymianę nawierzchni, budowę chodników i miejsc parkingowych, w miarę potrzeb zostaną wymienione sieci podziemne. Istotnym zagadnieniem będzie też poprawa bezpieczeństwa w rejonie skrzyżowania ulic: Lubawskiej i Ziemskiej oraz biegnącej tam ścieżki rowerowej. Obecnie wyjazd z ul. Ziemskiej jest poważnie utrudniony ze względu na słabą widoczność na łuku drogi. Rowerzyści też będą się czuli bezpieczniej, gdy ruch na skrzyżowaniu zostanie uspokojony - informuje burmistrz Janusz Chodasewicz.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
50%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
50%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group