Środa, 22 marca
Imieniny: Bogusława, Katarzyny
Czytających: 5030
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Ma być bezpieczniej

Czwartek, 6 sierpnia 2020, 11:37
Aktualizacja: Piątek, 7 sierpnia 2020, 8:11
Autor: red
Wałbrzych: Ma być bezpieczniej
Fot. KMP Wałbrzych
Skrzyżowanie na drodze krajowej DK35 z ulicą Piastów Śląskich oznaczające w praktyce wjazd do Zamku Książ, czeka w najbliższych tygodniach przebudowa.

Wystarczy tylko wspomnieć o ubiegłotygodniowym wypadku, do jakiego doszło właśnie na tym skrzyżowaniu i w którym uczestniczyły 3 samochody i ucierpiało kilka osób. Takie zdarzenia mają tu miejsce nader często. Do Wałbrzycha od tej strony wjeżdża dziennie kilkadziesiąt tysięcy samochodów, co obrazuje skalę problemu.
- W najbliższych dniach rozpoczniemy realizację zadania “Rozbudowa skrzyżowania ul. Wrocławskiej i ul. Piastów Śląskich”, co oznacza w praktyce rozbudowę skrzyżowania ul. Piastów Śląskich z drogą krajową nr 35 i wybudowanie pasów włączenia i wyłączenia pojazdów do ruchu na łącznej długości 370 metrów – mówi prezydent Roman Szełemej. - To miejsce niezwykle niebezpieczne. Czekaliśmy kilka lat na pozwolenia i załatwienie wszelkich formalności, a ponadto musieliśmy zgromadzić odpowiednie środki. Przebudowa wjazdu spowoduje, że będzie bezpieczniej.

Dotychczas zdarzało się tak, że czekające na wjazd samochody zajmowały cały prawy pas jezdni. Po przebudowie będą miały swój pas włączeniowy i wyjazdowy, a to oznacza, że nie trzeba będzie teraz czekać, aż któryś z kierowców umożliwi włączenie się do ruchu i przepuści na głównej drodze. Pasy mają być szerokie i mają mieć około 3,5 metra szerokości.
- Wartość inwestycji to 1.3 mln zł, a całość realizowana jest ze środków własnych Gminy Wałbrzych. Planowany termin zakończenia prac to październik bieżącego roku – dodaje prezydent.

Twoja reakcja na artykuł?

5
56%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
11%
Złości
3
33%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group