Niedziela, 25 października
Imieniny: Darii, Kingi
Czytających: 1417
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ma być szybciej, taniej i przyjemniej

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 19 kwietnia 2017, 11:39
Aktualizacja: 11:41
Autor: red
Fot. UM Wałbrzych
SZYBCIEJ, TANIEJ I PRZYJEMNIEJ – rusza projekt „Zwiększenie wykorzystania e–usług publicznych w Gminie Wałbrzych”!

Jesteś mieszkańcem Wałbrzycha, przedsiębiorcą lub innym podmiotem i chciałbyś wygodniej, szybciej i taniej załatwić sprawę w urzędzie? Jesteś nauczycielem, uczniem wałbrzyskiej szkoły lub jego rodzicem/opiekunem prawnym i chciałbyś mieć zdalny dostęp do dziennika, planu lub płatności? Jesteś mieszkańcem Wałbrzycha czy turystą i chciałbyś internetowo kupić bilet do instytucji kultury, w tym Muzeum Porcelany, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia czy Teatru Lalki i Aktora?

Z przyjemnością informujemy o rozpoczęciu projektu E-USŁUGI w Wałbrzychu!

Stworzenie i wdrożenie systemu dziennika elektronicznego (E-SZKOŁA):

Szkoły otrzymają jednolite oprogramowanie i infrastrukturę sieciową - elektroniczne dzienniki, a nauczyciele laptopy, w tym laptopy łączące funkcję laptopa i tabletu umożliwiających dostęp do szkolnego systemu poza szkołą, np. dla nauczycieli wych. fiz.

Stworzenie i wdrożenie Nowej Elektronicznej Platformy Obsługi Klienta Administracji (Nowa E-POKA):

24 usługi publiczne udostępnione on-line! Mieszkaniec będzie mógł załatwić swoje sprawy on-line np. rozliczenia, w tym zobowiązania wobec miasta i je uregulować!

Stworzenie i wdrożenie Zintegrowanego Systemu Dystrybucji Biletów (E-BILET):

Jednolity system sprzedaży internetowej biletów do Muzeum Porcelany, Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia oraz Teatru Lalki i Aktora w Wałbrzychu. System ten będzie działał wspólnie z istniejącą już od kilku lat internetową sprzedażą do Zamku Książ.

Przedmiotowy projekt jest elementem kompleksowego programu rozwoju i zwiększenia wykorzystania e‐usług publicznych poprzez wdrożenie, aktywizację i popularyzację elektronicznych usług publicznych jako zamiennego, wygodnego, szybszego i tańszego sposobu konsumpcji usług:

- administracji samorządowej (w kanałach A2A, A2B i A2C.),
- instytucji kultury (w kanale A2C) oraz
- placówek edukacyjnych (w kanale A2C) w Gminie Wałbrzych.

Powstałe w wyniku realizacji projektu e-usługi będą charakteryzowały się wysokim stopniem e-dojrzałości oraz będą dostępne dla osób niepełnosprawnych, co w zasadniczy sposób wpłynie na poprawę dostępności i jakość usług świadczonych przez poszczególne podmioty/instytucje.

Wartość całkowita projektu: 8 882 669,88 PLN

Wartość dofinansowania ze środków Unii Europejskiej: 7 211 705,09 PLN

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~pytacz 19-04-2017 14:21
Ma być lepiej ale czy bedzie? Na razie nie jest.
najnaj 19-04-2017 15:56
Już za takiego prezydenta Kuźniara informatyzowano ratusz i jakoś nie widać efektów wyrzuconych w błoto milionów a może raczej nie wyrzuconych a zasilających czyjeś konto, bo przecież się nie rozpłynęły. Ciekawa sprawa której od lat nikt nie rozwiązali nie wyjaśnił. Tak się rządzi cudzymi pieniędzmi nie ponosząc za nie ŻADNEJ odpowiedzialności. Ze słownika Języka Polskiego chyba zniknęło słowo ODPOWIEDZIALNOŚĆ.
~pytacz 19-04-2017 20:08
Czy to się nie nazywa prościej, czyli złodziejstwem? Co tu ma odpowiedzialnośc do rzeczy? Każdy ukradnie, jak nie ma nad sobą topora.
~Pilot 19-04-2017 21:34
Bardzo bym kupić bilet do starej kopalni bardzo mi zależy ZOBACZYĆ betonu
~Pilot 19-04-2017 21:37
Nagrodzonym chory i Al kupić bilet do starej kopalni zobaczyć betony

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group