Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5319
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/REGION: Macko wicemarszałkiem

Piątek, 25 października 2019, 14:18
Aktualizacja: Niedziela, 27 października 2019, 8:30
Autor: red
Wałbrzych/REGION: Macko wicemarszałkiem
Fot. UMWD
Podczas sesji Sejmik Województwa Dolnośląskiego wybrał na stanowisko wicemarszałka radnego Grzegorza Macko. W zarządzie województwa zajmie on miejsce Marcina Gwoździa, który w niedawnych wyborach parlamentarnych uzyskał mandat poselski.

Grzegorz Macko w wyborach samorządowych w 2018 r. w okręgu wałbrzyskim uzyskał 9629 głosów i został radnym sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Do tej pory w dolnośląskim sejmiku pełnił funkcje wiceprzewodniczącego Komisji Współpracy Zagranicznej, członka Komisji Polityki Rozwoju Regionalnego i Gospodarki oraz Komisji Uchwałodawczej, Przestrzegania Prawa i Bezpieczeństwa.

Grzegorz Macko urodził się w Wałbrzychu, a na co dzień mieszka w Szczawnie-Zdroju. Ukończył studia z zakresu ekonomii oraz zarządzania i inżynierii produkcji na Uniwersytecie Ekonomicznym we Wrocławiu. Doświadczenie zawodowe zdobywał w sektorze prywatnym, gdzie odpowiadał za procesy HR. W ostatnich latach pracował w Ministerstwie Obrony Narodowej oraz Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Działalność społeczną rozpoczynał w Młodzieżowej Radzie Miasta Wałbrzycha oraz Senacie Uniwersytetu Ekonomicznego i Radzie Wydziału Inżynieryjno-Ekonomicznego.

Twoja reakcja na artykuł?

16
57%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
1
4%
Smuci
2
7%
Złości
9
32%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (11)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group