Wtorek, 4 października
Imieniny: Rozalii, Franciszka
Czytających: 3542
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Magiczny koncert w Wałbrzychu

Piątek, 11 lutego 2011, 7:34
Aktualizacja: 7:35
Autor: red
Wałbrzych: Magiczny koncert w Wałbrzychu
Fot. organizatorzy
Paulina Bisztyga i Roman Ślazyk, artyści z Krakowa, zagrają dziś w wałbrzyskim klubie Apropos. Początek o godz. 20.00. Tego występu nie można przegapić!

Paulina Bisztyga i Roman Ślazyk są twórcami pierwszej na polskim rynku muzycznym płyty, która została wykonana wyłącznie za pomocą instrumentów basowych i ludzkiego głosu. Płyta nosi tytuł „Zmiłości” – nie przez przypadek więc koncert odbędzie się przed Walentynkami. Czekają na Państwa przepiękne, magiczne piosenki o miłości, do których teksty - obok Pauliny Bisztygi - napisała m.in. Anna Saraniecka, „tekściarka” Kasi Nosowskiej czy Renaty Przemyk.

Koncert oparty będzie nie tylko o utwory z basowej płyty – będą także m.in. utwory z poprzednich płyt artystów, oraz piosenki bałkańskie, oczywiście odpowiednio przearanżowane. Bez wątpienia koncert będzie pełen magii i emocji - zagrają go bowiem bardzo ciekawi artyści.

Roman Ślazyk jest genialnym basistą i kontrabasistą oraz kompozytorem, aranżerem i nauczycielem jazzu. Grywał m.in. i z jazzowymi: Wintonem Marsalisem czy Nigelem Kennedym, i z popowym Shakinem Stevensem, i z poetyckim Markiem Grechutą w Anawie czy pod batutą klasycznego Krzysztofa Pendereckiego. Koncertuje w wielu miejscach świata.

Jest ceniony przede wszystkim za to, iż jako pierwszy na polskim rynku basista udowadnia, że basowe dźwięki nie muszą być tylko tłem, ale samodzielnie też mogą tworzyć piękną muzykę. Dowiódł tego m.in. właśnie płytą „Zmiłości...”

Paulina Bisztyga, która zaśpiewa do basowych dźwięków, ma niesamowity głos. Paulina jest m.in. laureatką stypendium imienia Marka Grechuty czy laureatką prestiżowej nagrody im. Grzegorza Ciechowskiego. Paulina jest też nagradzaną poetką.
Zapraszamy na koncert - będą mogli Państwo usłyszeć, jak piękna muzyka może powstać tylko - a właściwie aż - z basu i wokalu.

Szczegóły koncertu na stronie: www.aproposclub.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group