• Środa, 11 grudnia 2019
  • Godz. 12:11
  • Imieniny: Damazego, Waldemara
  • Czytających: 2597
  • Zalogowanych: 0
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

Mają piękną pracownię polonistyczną

Wiadomości: REGION, Boguszów-Gorce
Czwartek, 14 września 2017, 8:13
Aktualizacja: 9:45
Autor: Piotr Skomorokiewicz
Fot. użyczone/Monika Buzarewicz
Na nowy rok szkolny uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 im. Bronisława Malinowskiego w Boguszowie–Gorcach otrzymali nowoczesną pracownię polonistyczną. Wszystko dzięki akcji charytatywnej Lepsze Jutro przeprowadzonej przez radio RMF FM.

PSP nr 5 w Boguszowie-Gorcach została wytypowana wraz ze szkołami w Morągu, Bukowinie, Kluczborku i Raciechowicach w akcji charytatywnej Lepsze Jutro z RMF FM pod hasłem "Nowoczesna szkoła to lepszy start w przyszłość".
- Szkołę do tej akcji zgłosiła pani Monika Buzarewicz, nauczycielka języka polskiego. Prace zakończyły się pod koniec wakacji i od pierwszego dnia nowego roku szkolnego uczniowie mają zajęcia w tej pięknej pracowni – mówi Małgorzata Barsznica, wicedyrektor PSP nr 5 w Boguszowie-Gorcach

Zanim do pracowni trafił nowy sprzęt konieczny był jej remont. Prace zostały sfinansowane ze środków RMF przy wsparciu gminy Boguszów-Gorce. Remont sali trzeba było zacząć niemal od zera. Wyrównano pękające ściany oraz położono na nich, do pewnej wysokości, specjalną wykładzinę, która chroni przed uszkodzeniami. Dla poprawnego funkcjonowania sprzętu elektronicznego wykonano również nową instalację elektryczną. Pod koniec sierpnia do szkoły w Boguszowie-Gorcach dostarczono potrzebne wyposażenie.
- Pracownia posiada m.in. w tablicę interaktywną, słowniki, audiobooki z lekturami, ksero oraz nowe meble i ławki z krzesełkami. W szkole nie było wcześniej pracowni przedmiotowej, więc lekcje języka polskiego odbywały się różnych salach. Na każde zajęcia musiałam nosić słowniki, a teraz wszystko, co potrzebne jest w pracowni. Możliwość skorzystania choćby z audiobooków jest również sposobem na uatrakcyjnieniem zajęć – mówi Monika Buzarewicz, która zgłosiła szkołę do projektu.

W piątek, 8 września odbył się wielki finał akcji Lepsze Jutro. Uczniów i pracowników szkoły odwiedziło radio RMF FM by wspólnie, na antenie otworzyć nową pracownię.

Akcja Lepsze Jutro narodziła się dwa lata temu, gdy radio pomogło wybudować dom dla ojca samotnie opiekującego się piątką dzieci. W poprzednim roku RMF FM wybudował place zabaw, gry edukacyjne na świeżym powietrzu i ścieżki zdrowia w czterech miejscowościach w Polsce.

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz

~tak trzymać 14-09-2017 10:17
Widać, że jak się chce to można. Brawo dla pani Buzarewicz za inicjatywę.
~Hanka 14-09-2017 18:02
Czyżby w stanie deweloperskim jak mniemam patrząc na zdjęcie?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2019 Highlander's Group