Poniedziałek, 15 kwietnia
Imieniny: Bazylego, Tytusa
Czytających: 4970
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Mają swój program dla Powiatu

Sobota, 2 marca 2024, 9:50
Autor: red
powiat wałbrzyski: Mają swój program dla Powiatu
Fot. użyczone
KWW Powiat dla Gmin, którego inicjatorem jest wójt gminy stare Bogaczowice Mirosław Lech obrał dziewięć głównych założeń, które chce zrealizować w nowej Radzie Powiatu Wałbrzyskiego.

1. Budowa i rozwój zintegrowanego systemu komunikacyjnego ze szczególnym uwzględnieniem potrzeb młodzieży dojeżdżającej do szkół ponadpodstawowych na terenie Wałbrzycha, Świebodzic, Świdnicy. W tym celu konieczna jest współpraca z przewoźnikami świadczącymi usługi transportu zbiorowego oraz JST.

2. Szkolnictwo branżowe – tworzenie nowych klas odzwierciedlających potrzeby pracodawców w większych miejscowościach naszego powiatu.

3. Wykorzystanie potencjału turystycznego powiatu wałbrzyskiego. Stworzeniu strony internetowej, aplikacji prowadzącej przez wszystkie atrakcje naszego regionu z zaznaczeniem miejsc noclegowych, restauracji, itp.

4. Współdziałanie z gminami na płaszczyźnie odśnieżania, utrzymania bieżącego dróg, tworzenie i utrzymanie infrastruktury turystycznej i sportowej.

5. Podnoszenie bezpieczeństwa mieszkańców powiatu poprzez kontynuację modernizacji i rozbudowy infrastruktury drogowej – drogi i chodniki.

6. Opracowanie Strategii Energetycznej powiatu, uwzględniając aktualne i przyszłe zapotrzebowanie (mieszkańców i firm) na energię elektryczną. W strategii tej powinno się uwzględnić wzrost znaczenia OZE. Wytwarzanie energii z rozproszonych źródeł, opartych o instalacje o stosunkowo niewielkich mocach. Zmierzanie w kierunku zapewnienia samowystarczalności energetycznej powiatu.

7. Sport – Powiatowa Szkolna Liga Sportowa, rozwój i budowa tras rowerowych, zakup i montaż stacji ładowania e-rowerów w poszczególnych gminach, utworzenie Powiatowego Centrum Sportowego.

8. Budowa budynku mieszkalnego o charakterze opiekuńczo-wychowawczym w celu stworzenia dzieciom i młodzieży z pieczy zastępczej powiatu warunków mieszkaniowych zbliżonych do domowych.

9. Wybudowanie ośrodka opieki nad zwierzętami, opartego i przystosowanego do nowoczesnego systemu prowadzenia takiej działalności.

Twoja reakcja na artykuł?

14
47%
Cieszy
1
3%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
7%
Smuci
2
7%
Złości
11
37%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (23)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group