Wtorek, 30 maja
Imieniny: Jana, Karola
Czytających: 4561
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Maja zaprasza do posłuchania

Niedziela, 7 lutego 2021, 8:26
Autor: red
Wałbrzych: Maja zaprasza do posłuchania
Fot. WOK Wałbrzych
Maja Karteczka, wałbrzyszanka, znana Państwu między innymi z jam session organizowanych w wałbrzyskim klubie A’propos, czy jury konkursu Wałbrzyskiego Ośrodka Kultury „Wałbrzych ma talent”, oddaje do posłuchania utwór zapowiadający debiutancką płytę, która ukaże się jeszcze w tym roku.

- Współpracowałam do tej pory z wieloma niesamowitymi ludźmi polskiej sceny muzycznej. Koncertowałam z nimi w całym kraju i za granicą. Teraz jednak najwyższy czas na spełnianie swojego, wyjęcie napisanych piosenek z zakurzonych kartonów i szuflad - mówi Maja Karteczka.

Od niedawna bardzo rodzinny skład zespołu – na gitarze basowej mąż Mai, na instrumentach klawiszowych jej córka Laura – powiększył się o pianistę Filipa Migułę. Za sterami maszyny perkusyjnej zasiadł też Bartłomiej Libera. W tym składzie zespół pracuje nad kształtem krążka. Jego wydanie wsparło stypendium artystycznym miasto Wałbrzych.
- Muzyka to dla mnie tylko narzędzie – nie jest celem sama w sobie. To swoisty środek wyrazu, sposób, żeby przekazać to, co dla mnie najważniejsze: prawdę. Nie perfekcja, ale prawda mnie w muzyce kręci najmocniej. Dlatego tak lubię soul, jazz i wszystkie te gatunki, które zostawiają przestrzeń na improwizację i interpretację, bo tam znajduję tej prawdy najwięcej. Tego samego szukam w mojej muzyce – opowiada Maja.

Pierwsza zapowiedź płyty nosi tytuł „Zawartość człowieka w człowieku” i można już od piątkowego wieczoru (5 lutego) słuchać jej na kanale Youtube artystki

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
2
20%
Hahaha
1
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
1
10%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group