Środa, 25 listopada
Imieniny: Katarzyny, Erazma
Czytających: 1904
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Majowa premiera w Teatrze Dramatycznym

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 15 maja 2010, 14:27
Aktualizacja: 14:28
Autor: red
Fot. organizatorzy
Tekst Pawła Demirskiego „Był sobie Andrzej, Andrzej, Andrzej i Andrzej” w reżyserii Moniki Strzępki to spektakl, który jest próbą podjęcia w przestrzeni publicznej rozmowy na temat autorytetów. Premiera już 22 maja.

Autor Paweł Demirski pisze o przedstawieniu:

„Przysłowie mówi, że o gustach się nie dyskutuje. My chcemy dyskutować właśnie o guście, a co za tym idzie o polskiej kulturze. Chcemy skonfrontować przeszłość ze współczesnością, mity dotyczące polskiej kultury z postulatami nowych twórców. Poszukać odpowiedzi, co właściwie znaczy dobry gust? W jaki sposób się kształtuje? Czy nie dyskutujemy o guście, bo jesteśmy społeczeństwem pluralistycznym czy może dlatego, że nie ma o czym dyskutować, bo wiemy, że dobry gust jest tylko jeden? „Był sobie Andrzej...” będzie spektaklem o legendach polskiej kultury, o polskim teatrze, o narracjach tworzonych przez artystów do opisania polskiego społeczeństwa, wreszcie próbą odpowiedzi na pytanie o relacje pomiędzy twórcą a widzem”.

Na scenie zobaczymy: Małgorzatę Białek, Agnieszkę Kwietniewską, Sabinę Tumidalską, Mirosławę Żak, Daniela Chryca, Włodzimierza Dyłę, Jerzego Gronowskiego, Rafała Kosowskiego, Sebastiana Stankiewicza, Ryszarda Węgrzyna.

Premiera tego spektaklu zaplanowana jest na 22 maja na godzinę 19.00. Publiczność będzie mogła obejrzeć ten spektakl również 23 maja o godzinie 19.00 i 25 maja także o 19.00.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group