Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 4792
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Majówka w Starej Kopalni

Środa, 1 maja 2019, 6:48
Autor: red
Wałbrzych: Majówka w Starej Kopalni
Fot. organizatorzy
Zapraszamy do zapoznania się z ofertą wałbrzyskiej Starej Kopalni na długi majowy weekend.

1 MAJA, godz. 12:00-17:00:

RODZINNY DZIEŃ EUROPEJSKI

Wstęp wolny
Otwieramy dla Państwa nasze przestrzenie w Centrum Ceramiki Unikatowej, jak również Galerii Sztuki Współczesnej i Muzeum Przemysłu i Techniki, gdzie będą organizowane warsztaty, takie jak:
– warsztaty wypału RAKU – obowiązują zapisy (marketing2@starakopalnia.pl)
– koło garncarskie
– tworzenie portretów w 3 krokach – mini warsztat z podstaw rysunku
– tworzenie własnego czako

Dodatkowo na dzieci i młodzież czekają:
– warsztaty rodzinne z robotyki w KidsTech na zapisy (marketing2@starakopalnia.pl) – grupa wiekowa: 5-7 lat oraz 8-10 lat
– gry i zabawy,
– malowanie twarzy,
– dmuchańce,
– bańki mydlane i skręcanie balonów,
– gra terenowa „Węgielki” - obowiązują zapisy w dniu wydarzenia
15:00 - Work It Out

Kolejna edycja wydarzenia taneczno-muzycznego “WORK it OUT – Dzień Kultury Przemysłowej”, które w niekonwencjonalny sposób promuje dziedzictwo industrialne Starego Kontynentu. W tym jednodniowym festiwalu, koordynowanym przez ERIH – European Route of Industrial Heritage, weźmie udział w sumie aż 40 zabytków techniki z całej Europy. Jednym z nich jest Stara Kopalnia!

W trakcie wydarzenia zapraszamy do robienia zdjęć w fotobudce, korzystania ze strefy gastronomicznej, jak również zwiedzania Starej Kopalni - prosimy o wcześniejszą rezerwację biletów, ze względu na duże zainteresowanie zwiedzaniem Starej Kopalni w trakcie majówki.

3 MAJA, godz.20:00:

NOCNE ZWIEDZANIE Z BIESIADĄ GÓRNICZĄ

Roboczy strój, kask, lampa oraz aparat ucieczkowy- to ekwipunek, który otrzymują nasi goście podczas Nocnego Zwiedzania.
Ta wyjątkowa trasa, jak również sama formuła zwiedzania pozwala uczestnikom na wcielenie się w górnika i poznania tajników jego codziennej pracy. A po 2 godzinach prac górniczych, zapraszamy na biesiadę górniczą!

Bilety na Nocne zwiedzanie Starej Kopalni z biesiadą górniczą dostępne są na www.starakopalnia.pl, jak również zapraszamy do ich zakupu w Caffe Sztygarówka.

4 MAJA, godz. 12:00 – 18:00:

MOC MASZYN

Wstęp wolny

Ponownie będziemy prezentować pojazdy zabytkowe, rajdowe oraz specjalistyczne.

Tym razem zapraszamy na wyjątkową atrakcję zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Tor Carrera umożliwia rywalizację do 6 uczestników w tym samym czasie. Auta jeżdżą po specjalnych szynach skąd czerpią zasilanie. Zawodnik ma możliwość przyspieszania, zwalniania i zmiany pasa ruchu na 6 skrzyżowaniach/mijankach rozmieszczonych na torze. Cyfrowy pomiar czasu z dokładnością do setnej sekundy wyświetla czasy zawodników na dołączonym ekranie LCD. Zacięta rywalizacja i walka o ostatnie metry gwarantowana!

Centrum Ceramiki Unikatowej oraz Galeria Sztuki Współczesnej Stara Kopalnia zapraszają do skorzystania z warsztatów i zajęć:
– warsztaty rzeźbiarskie - obowiązują zapisy (marketing2@starakopalnia.pl)
– tworzenie portretów w 3 krokach - mini warsztat z podstaw rysunku
– tworzenie własnego czako
– układanek archeologicznych.

Również Centrum Robotyki, Programowania i Nowych Technologii KidsTech zaprasza wszystkich pasjonatów LEGO® do stworzenia PARKU MASZYN z LEGO: DUPLO, WeDo 2.0, MINDSTORMS EV3, TECHNIC, BOOST, CREATOR, CITY, OVERWATCH i innych klocków.
Na zakończenie dnia zapraszamy na koncert zespołu Linia Nocna czyli duetu elektronicznego, który tworzą Monika Mimi Wydrzyńska i Mikołaj Trybulec. Debiutowali w czerwcu 2017 r. singlem „Znikam na chwilę”, za który otrzymali nagrodę redakcji Chillizet w plebiscycie na „Chilloutowy utwór roku 2017”.

Przez całą majówkę zapraszamy również na zwiedzanie Starej Kopalni w godzinach 10.00-19.00, a ostatnie wejście będzie o 17.00.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group