Środa, 17 kwietnia
Imieniny: Rudolfa, Roberta
Czytających: 5577
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Malarski debiut

Środa, 28 września 2022, 6:48
Autor: red
Wałbrzych: Malarski debiut
Fot. KMP Wałbrzych
"W Obliczu Złota" – pod takim hasłem w miniony piątek w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu zainaugurowana została pierwsza wystawa prac malarskich mł. asp. Kingi Mikołajskiej – funkcjonariuszki Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu.

W Muzeum Porcelany w Wałbrzychu odbył się debiutancki wernisaż wałbrzyskiej funkcjonariuszki mł. asp Kingi Mikołajskiej. Spotkanie zainaugurował Dyrektor Muzeum Jacek Drejer, który nie szczędził słów uznania dla głównej bohaterki wieczoru. Wśród kilkudziesięciu zaproszonych gości był m.in. Prezydent Wałbrzycha Roman Szełemej. Włodarz naszego miasta w swoich słowach również wyraził bardzo duży zachwyt pracami naszej koleżanki. Podczas wernisażu Kinga Mikołajska zaprezentowała łącznie 26 obrazów.

Mł. asp. Kinga Mikołajska w Policji służy od 13 lat. Na co dzień pełni służbę w zespole ds. wykroczeń prowadząc postępowania. Obecnie, spełniona żona i mama, rozwija się także artystycznie, czego dowodem jest jej autorska wystawa prac malarskich.

Wałbrzyska funkcjonariuszka - pasjonatka sztuki, choć edukacyjnie jak i zawodowo nie jest z nią związana, to od najmłodszych lat była wrażliwa na malarstwo i architekturę. Szkicuje od dziecka, ale za malarstwo zabrała się około półtora roku temu. Swoich inspiracji doszukuje się głównie w kobietach. Jej dzieła malowane są farbą akrylową na płótnie, a powstają przy użyciu szpachli oraz pędzla. Według niej "obrazy są magią, a każdy odbiorca patrząc na nie poczuje coś zupełnie innego bez względu, czy są one abstrakcją, czy realizmem. "

Prace można oglądać do końca września w Muzeum Porcelany w Wałbrzychu przy ul. 1 Maja 9.

Twoja reakcja na artykuł?

4
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
33%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group