Czwartek, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 2988
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

„Malarze Gór Orlickich i Gór Sowich” – wystawa

Wiadomości: REGION, Głuszyca
Środa, 20 września 2017, 6:30
Autor: red
Fot. organizatorzy
Ciekawe rysunki, pastele i akwarele z górskimi pejzażami i tematyką dowolną – efekt twórczych działań podczas polsko–czeskich plenerów – zobaczyć można było na wystawie zorganizowanej w galerii Centrum Kultury w Głuszycy.

W wernisażu obok samych uczestników plenerów z terenu Gminy Głuszyca wraz z opiekunem plenerów Ryszardem Berczyńskim uczestniczyli także zastępca burmistrza Głuszycy Grzegorz Szymański oraz Starosta Miasta Rokytnice w Orlickich Górach Petr Hudousek i przedstawiciele czeskiej grupy biorącej udział w projekcie.
- Cieszymy się, że uczestnictwo w plenerach malarskich wpłynęło na rozwój artystycznych uzdolnień mieszkańców Głuszycy i Rokytnic. Mam nadzieję, że wiele osób będzie dalej kontynuowało swoją przygodę z malarstwem i rysunkiem - dodał Grzegorz Szymański.

Najciekawsze prace uwiecznione zostały w specjalnie wydanym albumie, który podczas wystawy otrzymali uczestnicy artystycznego, transgranicznego przedsięwzięcia. Realizacja pierwszego wspólnego projektu partnerskich gmin Głuszycy i  Rokytnic w Orlickich Górach pn. "Malarze Gór Orlickich i Gór Sowich" została dofinansowana z Funduszu Mikroprojektów Euroregionu Glacensis INTERREG V-A Republika Czeska-Polska w kwocie ok. 56 000 zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group