Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 3820
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: „Małe formy graficzne” w wałbrzyskim Muzeum

Wtorek, 29 stycznia 2013, 6:15
Aktualizacja: 9:32
Autor: Michalina
Wałbrzych: „Małe formy graficzne” w wałbrzyskim Muzeum
Fot. Michalina
W ostatni weekend stycznia Muzeum w Wałbrzychu zaproponowało konfrontację z różnymi formami graficznymi. 26 stycznia, od godziny 11.30 do 14 trwały warsztaty z serii „Artystyczny Weekend” prowadzone przez Sylwię Sobieraj znaną uczestnikom już w poprzednich odsłon spotkań w Muzeum.

Tym razem zadaniem młodzieży było przygotowanie projektu własnego ex libris oraz jego realizacja. Każdy musiał obmyślić swój symbol odnoszący się do charakteru, zainteresowań, pasji. Następnie po narysowaniu, należało stworzyć jego odbicie lustrzane tak, aby możliwe było wykonanie pieczęci. W kolejnych etapach, za pomocą dłutek, trzeba było przystosować materiał, na którym wykonany był rysunek, żeby odbitki wyszły poprawnie. Zajęcia wymagały od uczestników dużo cierpliwości i koncentracji. Ale każdy z nich w końcu osiągnął zamierzony cel.

W okresie ferii, Muzeum w Wałbrzychu oferuje szeroki wachlarz zajęć dla dzieci. Będą to zajęcia zarówno dla osób indywidualnych, jak i dla grup zorganizowanych- każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Można będzie między innymi poznać historię malarstwa oraz eksponatów znajdujących się w Muzeum, a następnie sprawdzić się w poznanych technikach i sposobach tworzenia. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą Muzeum na stronie internetowej www.muzeum.walbrzych.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group