Czwartek, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 2471
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mali i średni przedsiębiorcy dostaną pieniądze

Środa, 5 października 2016, 13:47
Aktualizacja: 13:50
Autor: PAW
Wałbrzych: Mali i średni przedsiębiorcy dostaną pieniądze
Fot. PAW
W ramach ZIT–u blisko 60 podmiotów gospodarczych – małych i średnich przedsiębiorstw – dostanie blisko 34 miliony złotych na swoją działalność.

- Rozstrzygnięcie tego konkursu przeznaczonego dla sektora prywatnego, a więc dla przedsiębiorców, którzy dają zatrudnienie i inwestują w Aglomeracji Wałbrzyskiej, jest bardzo ważnym elementem budowania siły gospodarczej naszego regionu – tłumaczy prezydent Roman Szełemej.

Do rozdysponowania było 45 milionów złotych. Ostatecznie z 97 złożonych wniosków, eksperci zakwalifikowali do dofinansowania (35-45 procent całości przedsięwzięcia) 59 wniosków.
- Przedsiębiorcy zadeklarowali, że dzięki tym środkom powstanie w Aglomeracji Wałbrzyskiej blisko 300 miejsc pracy – mówi prezydent Wałbrzycha. - Pozostałe środki, a więc około 10 milionów złotych będziemy chcieli rozdysponować w kolejnym konkursie, który chcemy przeprowadzić w pierwszym kwartale przyszłego roku.

Warto w tym miejscu powiedzieć, że o pieniądze z "dogrywki" mogą ubiegać się także ci przedsiębiorcy, którzy teraz dofinansowania, choćby z powodu błędów w złożonych wnioskach, nie otrzymali.
- Zapytań od przedsiębiorców mieliśmy bardzo wiele – mówi Bożena Dróżdż, dyrektor Instytucji Pośredniczącej Aglomeracji Wałbrzyskiej. - My zdobyliśmy niezbędne doświadczenie w rozstrzyganiu takich konkursów i cieszymy się, że przedsiębiorcy nam zaufali chcieli w takiej liczbie te wnioski składać.

W przyszłym roku zostanie rozstrzygnięty kolejny konkurs, tym razem przeznaczony dla mikroprzedsiębiorstw, a więc firm 1-2 osobowych. Do podziału będzie ponad 8 milionów złotych.
- To będą środki dla firm, które istnieją na rynku niespełna dwa lata – mówi Bożena Dróżdż.

Arkadiusz Grudzień z wałbrzyskiego ratusza dodaje natomiast: - Jesteśmy jednymi z pierwszych w kraju, którzy rozdysponowują środki tak skutecznie i sprawnie – mówi Grudzień.

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group