Poniedziałek, 11 grudnia
Imieniny: Damazego, Waldemara
Czytających: 3527
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/Kraj: Mamy najlepszą strefę w Polsce!

Środa, 4 stycznia 2023, 8:40
Aktualizacja: 9:20
Autor: red
Wałbrzych/Kraj: Mamy najlepszą strefę w Polsce!
Fot. red
Invest–Park najlepszą strefą w Polsce. Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna pozyskała największe inwestycje w kraju.

2022 rok należał do Wałbrzyskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. INVEST PARK pod względem wartości nakładów inwestycyjnych i nowych miejsc pracy stał się liderem wśród wszystkich Specjalnych Stref Ekonomicznych w Polsce. WSSE w minionym roku pozyskało łącznie 27 inwestycji wartych przeszło 7,16 mld.

Mimo popandemicznegoo kresu, w czasie gwałtownych przemian geopolitycznych, toczącej się wojny w Ukrainie i braku stabilnych cen nośników energii, WSSE okazała się najlepszą Strefą w Polsce pod względem deklarowanych nakładów inwestycyjnych.

- Jubileusz WSSE zakończyliśmy rekordowym wynikiem w historii spółki -pozyskaliśmy łącznie 28 inwestycji wartych przeszło 7 miliardów zł. Przez ostatni rok nasz zespół sprawił, że Invest-Park nie jest już tylko jedną z najlepszych stref w Polsce-staliśmy się numerem jeden w skali całego kraju - podkreśla Prezes Zarządu WSSE Piotr Wojtyczka.

Kilkadziesiąt przyznanych decyzji oznacza nie tylko miliardowe nakłady, ale także 3249 nowych miejsc pracy-na całym obszarze jej oddziaływania. Wśród nowych inwestorów znajduje się wielu liderów w dziedzinie zrównoważonego rozwoju-mowa m.in o nowoczesnych zakładach przetwarzania bateriilitowo-jonowych czy niskoemisyjnych producentach komponentów ułatwiających recykling w branży automotive. Wśród nich są zarówno firmy polskie, jak i te z kapitałem zagranicznym.

- Invest-Park otwiera zestawienie Stref z największą wartością inwestycji w minionym -2022 roku, ale co równie ważne - blisko co trzecie miejsce pracy na terenie całej Polskiej Strefy Inwestycji powstanie właśnie na naszym obszarze oddziaływania-uzupełnia wiceprezes WSSE Paweł Kurtasz.

Twoja reakcja na artykuł?

7
32%
Cieszy
4
18%
Hahaha
1
5%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
9
41%
Przeraża

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group