Czwartek, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 2601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

powiat wałbrzyski: Mamy naprawdę utalentowanych uczniów

Piątek, 7 grudnia 2018, 13:30
Aktualizacja: 16:36
Autor: red
powiat wałbrzyski: Mamy naprawdę utalentowanych uczniów
Fot. Ziemia Wałbrzyska
5 grudnia wicestarosta Iwona Frankowska gościła na rozdaniu stypendiów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2018/2019, na podstawie osiągnięć uczniów w roku szkolnym 2017/2018.

Stypendium przyznaje się uczniowi, którzy otrzymał promocję z wyróżnieniem, uzyskując przy tym najwyższą w danej szkole średnią ocen lub wykazuje szczególne uzdolnienia w co najmniej 1 dziedzinie wiedzy, uzyskując najwyższe wyniki, a w pozostałych dziedzinach wiedzy, wyniki co najmniej dobre. Stypendium może dostać tylko jeden uczeń ze szkoły, której ukończenie kończy się egzaminem maturalnym. Uroczystość dla uczniów z regionów wałbrzyskiego i jeleniogórskiego odbyła się w sali Teatru Zdrojowego w Szczawnie-Zdroju. Dyplomy wręczał Dolnośląski Wicekurator Oświaty Janusz Wrzal.

Wśród wyróżnionych uczniów z powiatu wałbrzyskiego znalazły się uczennice z Zespołu Szkół im. Marii Skłodowskie-Curie w Szczawnie- Zdroju: Katarzyna Dziewońska z klasy II LO artystycznej oraz Urszula Dereczenik z klasy IV Technikum Ochrony Środowiska. Obie uczennice mogą się poszczycić bardzo wysokimi wynikami w nauce. Katarzyna Dziewońska wyróżnia się także talentem plastyczno-fotoraficznym.
- Gratuluję Wam sukcesu. To dzięki waszej ciężkiej pracy oraz ambicjom możecie tutaj dzisiaj być. Mam nadzieję, że to prestiżowe wyróżnienie zmotywuje Was do dalszej pracy - powiedziała Wicestarosta Powiatu Wałbrzyskiego.

Twoja reakcja na artykuł?

3
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group