Czwartek, 7 grudnia
Imieniny: Ambrożego, Marcina
Czytających: 6500
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Mandaty za wjazd do lasu

Poniedziałek, 18 lipca 2022, 8:17
Aktualizacja: 12:18
Autor: red
REGION: Mandaty za wjazd do lasu
Fot. KMP Wałbrzych
W minioną sobotę na terenach zielonych położonych w powiecie wałbrzyskim pojawiły się wspólne patrole strażników leśnych z Wałbrzycha oraz policjantów z Boguszowa–Gorc. Miejscowych funkcjonariuszy wspierali dodatkowo policjanci Komisariatu Wodnego we Wrocławiu dysponujący specjalistycznym pojazdami typu quad. Do działań wykorzystywany został także samochód terenowy.

W miniony weekend funkcjonariusze Policji oraz Straży Leśnej samochodem terenowym oraz quadami przemierzyli sporą część powiatu wałbrzyskiego. Odwiedzili głównie tereny leśne, w tym szlaki turystyczne położone na terenie góry Chełmiec, masywu Dzikowca i Lesistej Wielkiej, a także terenów przyległych do Andrzejówki. Patrolując lasy mundurowi pilnowali, aby „zielone płuca ziemi” nie były niszczone. Zwracali również szczególną uwagę na turystów, którzy mogą naruszać zakaz wjazdu do lasów pojazdami mechanicznymi, czy też parkować swoje samochody na drogach leśnych, gdzie jest to zabronione.

Mundurowi przeprowadzili trzy interwencje, wylegitymowali siedem osób, dokonali dwóch kontroli pojazdów, ujawniając przy tym trzech sprawców wykroczeń za bezprawny wjazd samochodami do lasu. Wspólne patrole Policji, i Straży Leśnej będą kontynuowane cyklicznie szczególnie w trakcie weekendów, kiedy najwięcej turystów udaje się na wycieczki, wybierając często góry położone w Wałbrzychu oraz powiecie wałbrzyskim.

Twoja reakcja na artykuł?

45
67%
Cieszy
9
13%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
6
9%
Złości
5
7%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group