Wtorek, 9 sierpnia
Imieniny: Edyty, Romana
Czytających: 4335
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Manewry ratownicze klas mundurowych z udziałem wałbrzyskich policjantów

Czwartek, 30 listopada 2017, 6:31
Autor: red
Wałbrzych: Manewry ratownicze klas mundurowych z udziałem wałbrzyskich policjantów
Fot. KMP Wałbrzych
Funkcjonariusze wydziału prewencji wałbrzyskiej komendy wzięli udział w ćwiczeniach ratowniczych pn. „ZIMNO”. Ćwiczenia zorganizowane zostały przez uczniów klas mundurowych Zespołu Szkół nr 4 w Wałbrzychu. Brały w nich udział I i II klasy policyjne oraz strażackie. W sumie 105 osób.

Po obowiązkowej musztrze uczestnicy manewrów wysłuchali wykładu na temat udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej. Następnie zostali podzieleni na grupy. Przydzielono im do wykonania rożne zadania. Uczniowie biorący udział w manewrach musieli zmierzyć się z przypadkami m.in. udzielenia pomocy osobie, która spadła z wysokości, czy zatamowania krwotoku tętniczego.

Zainscenizowano również wypadek drogowy, w którym pieszy został potrącony przez samochód. Uczestnicy ćwiczeń, oprócz udzielenia pomocy przedmedycznej ofierze wypadku, musieli również zabezpieczyć ślady na miejscu zdarzenia oraz sporządzić policyjną dokumentację.

Wszyscy uczestnicy manewrów wykazali się dużą wiedzą teoretyczną, ale co najważniejsze potrafili swoją wiedzę zastosować w praktyce. W przygotowaniu są następne manewry obejmujące tematem wypadki masowe.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group