Piątek, 12 sierpnia
Imieniny: Klary, Juliana
Czytających: 3758
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Manifestacja w obronie sądów

Czwartek, 23 listopada 2017, 11:08
Aktualizacja: Środa, 29 listopada 2017, 11:47
Autor: red
Wałbrzych: Manifestacja w obronie sądów
Fot. organizatorzy
Przed nami kolejna manifestacja.

"Bez wolnych sądów i wolnych wyborów nie ma wolnej Polski! Na sąsiadującej z nami Białorusi najpierw przejęto instytucje, a później zaczęto fałszować wybory. Ostatnie, niezmanipulowane głosowanie odbyło się tam 21 lat temu! Od tego czasu rządzi tam Łukaszenka. Nie chcemy, aby ten scenariusz potwierdził się również w Polsce. Nasze miejsce jest w demokratycznej Europie, gdzie politycy nie mają możliwości wpływu na orzekanie sądów czy przeprowadzanie wyborów.

W lipcu wyszliśmy tłumnie na ulice miast i miasteczek w całej Polsce! Teraz Akcja Demokracja oraz organizacje, które organizowały obywatelskie protesty, przy wsparciu Inicjatywy Wolne Sądy, znów wzywa do masowego sprzeciwu. 3 razy W znaczy trzy razy wolność! Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska.

3 x W - Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska. !
WAŁBRZYCH - Sąd Rejonowy przy ul Słowackiego 10,
godzina 19:00

Zapraszamy ze świeczkami - symbolem walki o niezawisłe sądy!" - zapowiadają manifestację inicjatorzy przedsięwzięcia.

- W lipcu protestowaliśmy w obronie wolnych sądów. Tylko na kilka miesięcy społeczny sprzeciw powstrzymał PiS przed pełnym zawłaszczeniem polskich sądów. Dlaczego protestujemy? W środę, 22 listopada, prezydenckie projekty ustaw o Krajowej Radzie Sądownictwa i Sądzie Najwyższym trafiły pod obrady Sejmu. Jeśli zostaną przyjęte oddadzą kontrolę nad sądami politykom partii rządzącej. W piątek Sejm zdecyduje o dalszych losach prezydenckich projektów ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa, które są w wielu miejscach niezgodne z konstytucją. Co najważniejsze jednak – przyjęcie tych ustaw oznaczałoby upolitycznienie SN i KRS. Bez wolnych sądów nie ma mowy o demokracji, działaniu opozycji, wolnych wyborach. Demonstrujemy pod hasłem 3 razy W, co oznacza trzy razy wolność! Wolne Sądy, Wolne Wybory, Wolna Polska - mówi Małgorzata Beślerzewska,
Koordynatorka Stowarzyszenia Inicjatywa Polska w Wałbrzychu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (47) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group