Bielawa: Maraton kolarski w Bielawie

Piątek, 28 maja 2010, 20:45
Aktualizacja: 20:45
Kolarze Jamy znów dobrze wypadli podczas krajowych zawodów MTB
Kolarze Jamy Wałbrzych wzięli udział w II edycji Scandia Maraton Lang Team, które to zawody odbyły się w Bielawie. Nasi zaprezentowali dobrą dyspozycję.

Organizatorem II edycji Scandia Maraton Lang Team jest oczywiście Czesław Lang. W imprezie udział wzięli kolarze z całego kraju.

Zawodnicy wystartowali na Łysej Górze, a meta była usytuowana na szczycie Kalenicy. W Mini Maratonie na dystansie 30 km wystartowało 200 zawodników. Zwyciężył Piotr Sułek ze Świdnicy. Na wysokim 4. miejscu zawody ukończył Tomasz Mach z Jamy Wałbrzych, a na 10. pozycji uplasował się Michał Wielosik także z Jamy.

W Medio Maratonie na 50 km, które to zawody były jednocześnie eliminacjami Pucharu Polski w Maratonach MTB, udział wzięło 180 zawodników. Wygrał Łukasz Osiecki z Mróz Active. Adam Drahan z Jamy zajął 4. lokatę, Damian Błachnik był 8., a Szymon Woźniak zajął 50. miejsce, ale należy pamiętać, że Woźniak to jeszcze junior.