Czytających: 5364

Obiszów: Maraton MTB w Obiszowie

Czwartek, 1 lipca 2010, 18:59
Aktualizacja: 19:00
Kolejne zawody z cyklu Maraton MTB odbyły się w Obiszowie w powiecie polkowickim. W zawodach uczestniczyli kolarze Jamy Wałbrzych i MTB Trójgarb Wałbrzych.

Zawody były jednocześnie Mistrzostwami Dolnego Śląska w Maratonie MTB DZKol.

Jama Wałbrzych wystawiła na tę imprezę zespół składający się z siedmiu kolarzy. Trasa maratonu została utworzona wokół rezerwatu „Uroczysko Obiszów”. Trasa z dużą ilością płaskich odcinków była pełna krętych podjazdów. W rywalizacji wzięło udział 200 zawodników, którzy walczyli na dwóch dystansach – 27 km i 81 km.

Na krótszym dystansie zwyciężył zawodnik Jamy Adam Drahan, a na 4. miejscu finiszował jego klubowy kolega Piotr Iciaszek. Iciaszek miał tego dnia wyjątkowego pecha, bowiem uczestniczył w kraksie. Inny wałbrzyszanin Mateusz Pepera zajął ostatecznie 13. lokatę.

W kategorii mega, czyli w wyścigu na 81 km, wygrał Rafał Hebisz. Z naszych reprezentantów najwyżej sklasyfikowany został Damian Blachnik, który zajął 5. miejsce. 24. miejsce przypadło w udziale Szymonowi Woźniakowi, a Marcin Wiśniewski zajął 25. pozycję. Tomasz Mach niestety nie ukończył zawodów z powodu awarii sprzętu.

W wyścigu uczestniczyli także zawodnicy MTB Trójgarb Wałbrzych. Najlepsze miejsce wywalczył Leon Grodzicki, który był 22. Marek Kubala zajął 33. pozycję , a Jarosław Zawadzki był 34.