Piątek, 5 marca
Imieniny: Adriana, Oliwii
Czytających: 3441
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Marek Napiórkowski Trio w A’Propos

Piątek, 29 października 2010, 20:11
Aktualizacja: 20:11
Autor: Sven
Wałbrzych: Marek Napiórkowski Trio w A’Propos
Fot. Iwona Ziółkowska
Kilka lat temu, po nagraniu płyty „NAP”, w jednym z wywiadów Marek Napiórkowski powiedział: „Przez kilkanaście lat zbierałem doświadczenia, grałem nieomal codziennie, myślałem o muzyce. Powoli znajdowałem w niej swoje miejsce – mówi Napiórkowski. Rozumiałem, że potrzebuję sięgać jak najgłębiej w wielu gatunkach muzyki, by moja własna mogła im się wymknąć. Szukałem swojego języka. Na krawędzi wielu stylistyk. W poprzek przyzwyczajeń. Wbrew modom”.

Poszukiwania zaowocowały tym, że jego gitarę można usłyszeć na ponad stu płytach nagranych z takimi artystami jak: Grzegorz Turnau, Krystyna Prońko, Natalia Kukulska, Katarzyna Groniec, Patrycja Kosiarkiewicz czy Wojciech Młynarski. To tylko niektórzy, i tylko z Polski, a przecież Napiórkowski koncertuje i nagrywa z wieloma muzykami europejskimi i amerykańskimi.

Koncert w A’Propos był nagrywany. Być może znajdzie się na przygotowywanej przez zespół płycie. Usłyszeliśmy utwory znane z płyty NAP: „Proxima Parada”, „Wciąż się śnisz”, a z płyty „Wolno” - „Beetwen a Smile and a Tear” i „Vietato Fumare”. Poza tym jeden ze standardów Johna Coltrane’a, dwa utwory Cezarego Konrada: „Wojtek” i „Alan” oraz premierowy „Mill”.

Dzień wcześniej Marek Napiórkowski obchodził urodziny. W prezencie od A’Propos otrzymał bardzo „kwiecistą” butelkę, jak to nazwał właściciel klubu, Marcin Giemza: „ …zarówno z zewnątrz jak i zawartych w niej aromatów”.

Zespół wystąpił w składzie: Marek Napiórkowski – gitary, Robert Kubiszyn – bas, Cezary Konrad – perkusja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group