Czwartek, 1 grudnia
Imieniny: Edmunda, Natalii
Czytających: 4560
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Matematyk pożądany w ratuszu

Czwartek, 22 października 2009, 16:38
Aktualizacja: Piątek, 23 października 2009, 8:25
Autor: Szela
Wałbrzych: Matematyk pożądany w ratuszu
Fot. Szela
Zapotrzebowanie na inżynierów i matematyków rośnie w dużym tempie, a podaż – skromniutka. Wałbrzyski konkurs “Matematyczny Muflon” ma ambitny plan zmniejszyć braki w tej dziedzinie. Rywalizacja rusza już niebawem. Przystąpią do niej uczniowie z piętnastu wałbrzyskich szkół.

- To będzie konkurs wieloetapowy – zapowiada Artur Wylandowski z Biura Promocji Miasta. Zaczynają uczniowie w poszczególnych klasach. Potem czołówka weźmie udział w etapie szkolnym, aż wreszcie poszczególne placówki wytypują po 10 najlepszych – będą to “drużyny Muflona”, które przystąpią do decydujących rozgrywek. Zadania do finałowych etapów przygotują partnerzy Urzędu Miasta: Politechnika Wrocławska, Explora Park, Invest Park i Toyota. Wielka gala matematyczna, ogłoszenie wyników i wręczenia nagród planowane jest na kwiecień. - Trzeba będzie mieć sporą wiedzę, program szkolny można traktować jako bazę – zapowiada Artur Wylandowski.

- Nasz cel główny, to więcej wałbrzyskiej młodzieży na studiach technicznych. Żeby skończyły się problemy z naborem urzędników z wykształceniem technicznym. Realizujemy teraz ogromne i ciekawe inwestycje, pracy jest w bród – podkreśla prezydent Piotr Kruczkowski. - Siedzimy teraz nad budżetem miejskim na przyszły rok, który jest niezwykle trudny. Przydałoby się kilku kreatywnych matematyków, którzy mogliby to wszystko zgrabnie poskładać – śmieje się szef miasta.

- Matematyka nie może się kojarzyć z nudą i skomplikowanymi rachunkami. Dlatego konkurs będzie się opierał na grach logicznych, łamigłówkach i zadaniach praktycznych. Chcemy pokazać, że matematyka pomaga kształtować logiczne myślenie i przydaje się w życiu codziennym – podkreślają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group