Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2821
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mateusz Rambacher krytykuje dyrektora szkoły

Czwartek, 22 października 2015, 10:11
Aktualizacja: Piątek, 23 października 2015, 7:35
Autor: red
Wałbrzych: Mateusz Rambacher krytykuje dyrektora szkoły
Fot. red
Napisał do nas Mateusz Rambacher, społecznik, organizator wielu akcji na rzecz Wałbrzycha i wałbrzyszan. Jest on zaniepokojony sytuacją w PSP nr 17 na Sobięcinie.

„Od kilku tygodni w Szkole Podstawowej nr 17 w Wałbrzychu trwa termomodernizacja budynku. Bardzo się cieszę z tej inwestycji, ponieważ sam cztery lata temu, gdy stanąłem na czele Komitetu Obrony Szkoły – kiedy placówka miała iść do likwidacji, walczyłem o to, aby budynek ten przeszedł termomodernizację wraz z systemem grzewczym, gdyż takie rozwiązanie znacznie obniżyłoby koszty jego eksploatacji.

Cieszę się, że Prezydent Miasta Roman Szełemej wziął wówczas pod uwagę tę oraz kilka innych moich wskazówek, co w efekcie pomogło tej szkole przetrwać. Obecnie jednak placówka ta przeżywa swoisty kryzys, a to za sprawą kompletnie nieodpowiedzialnej decyzji Dyrektora Szkoły, Radnego Powiatowego z ramienia PO, Pana Leonarda Górskiego, dotyczącej prowadzenia prac związanych z termomodernizacją budynku w okresie jesienno-zimowym.

Efektem tego, jakże bezmyślnego pomysłu, jest fakt, że dzieci w szkole marzną, przebywając w pomieszczeniach, gdzie średnia temperatura wynosi zaledwie 10 stopni! Ogrzewanie w szkole nie działa, okna są zasłonięte dyktą, a dzieci w klasach uczą się w kurtkach i szalikach, co jest wręcz niedopuszczalne. Absurdem w takiej sytuacji był apel, który wystosował Dyrektor Szkoły o to, aby dzieci przyniosły z domu grzejniki elektryczne. Najwyraźniej ma to związek z brakiem kompetencji, umiejętności organizacji i niewłaściwym stylem zarządzania placówką. Osobiście uważam, że prace związane z termomodernizacją budynku powinny odbywać się w okresie letnim, kiedy warunki atmosferyczne nie wpływają odczuwalnie na uczniów i w żaden sposób nie zagrażają ich zdrowiu.

W tej jednak sytuacji jest niestety inaczej, a Dyrektor Szkoły zamiast w pierwszej kolejności zapewnić swoim uczniom godne warunki i zająć się prowadzeniem szkoły w sposób należyty, co leży w jego obowiązkach i za co otrzymuje wynagrodzenie, woli pomagać w kampanii kolegów z PO.

Wobec powyższego apeluję do władz miasta o czasowe zamknięcie szkoły, gdyż dzieci, które pomimo, że mają lekcje skrócone do 30 minut, nie mają szans w takich warunkach na właściwą edukację. Proponowane przeze mnie rozwiązanie z pewnością wpłynęłoby także na czas i jakość wykonywanych prac przez firmę budowlaną, co w zaistniałej sytuacji ma równie ogromne znaczenie”.

Mateusz Rambacher

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść oświadczenia.

Czytaj również

Komentarze (34) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group