Sobota, 25 maja
Imieniny: Grzegorza, Magdaleny
Czytających: 7657
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: MCK ma się czym chwalić

Piątek, 31 grudnia 2021, 7:32
Aktualizacja: 11:13
Autor: red
REGION, Mieroszów: MCK ma się czym chwalić
Fot. Mieroszowskie Centrum Kultury
Podsumowanie sportowo – turystyczno – kulturalne Mieroszowskiego Centrum Kultury w roku 2021.

Rok 2021 był rokiem innym niż wszystkie - naznaczony głównie pandemią i związanymi z nią obostrzeniami. Pomimo wielu trudności, Mieroszowskie Centrum Kultury realizowało swoje plany.

Odbyły się następujące imprezy sportowe:

- Polsko-Czeski Bieg Mieszka i Dobrawy w ramach projektu „Pod jednym dachem 3” na dystansie 15 km. Bieg posiadający 20-letnią historię. Pobiegło w nim 115 biegaczy.

- „Bieg Górski Invest-Park Lesista Trzydziecha 3” w ramach projektu „Pod jednym dachem 3” na dystansie 30 km. Ten bieg wiedzie przez masyw Lesistej Wielkiej i ma już swoich wiernych uczestników, którzy startują co roku. Biegło w nim 200 osób.

- „Diabelskie Koło Gór Suchych” na trzech dystansach 22, 44 i 66 km. Ta impreza zorganizowana była pierwszy raz, ale odbiła się echem w świecie biegowym. Trzy dystanse i różnica wzniesień - na każdym 1500 m w górę spowodowały, że jest to jeden z najcięższych biegów w Polsce - o czym informowali nas uczestnicy. Na trzech dystansach wystartowało 260 osób, a o trudności biegu niech świadczy fakt, że najdłuższy dystans 66 km ukończyła połowa zapisanych zawodników.

- „Smerfowanie po tartanie” na dystansie 3 i5 km. Impreza ta była pierwszą na zmodernizowanym przez Gminę Mieroszów stadionie miejskim, gdzie położono bieżnię tartanową, zbudowano rzutnię i skocznię w dal, zamontowano nowe oświetlenie, trybuny oraz piłkochwyty. Smerfowało po tartanie 36 zawodników.

- W ramach Dni Mieroszowa zorganizowano turnieje: piłki nożnej i trójek koszykarskich, w których wzięło łącznie 100 uczestników.

Nie zapomniano również o zawodach sportowych dla dzieci i młodzieży.

- W ramach polsko-czeskiego projektu „Pod jednym dachem 3” odbyły się zawody wspinaczkowe „Tarzanalia” oraz zawody „Biathlon letni”.

- Zorganizowano również spartakiadę dla uczniów szkół z gminy Mieroszów. W wydarzeniach tych wzięło udział około 150 dzieci.

Podsumowując, w naszych imprezach sportowych wzięło udział około 800 uczestników - dzieci, młodzieży i dorosłych z gminy, regionu, Polski i z zagranicy.

Turystyka to dziedzina, która w gminie rozwija się chyba najprężniej. Nasz region jest uwielbianym przez turystów miejscem spędzania czasu wolnego na łonie natury - o czym świadczy frekwencja na naszych imprezach.

W 2021 roku zrealizowaliśmy następujące przedsięwzięcia turystyczne:

- „2 Rajd Górski Zimowa Wyrypa Gór Suchych” na dystansie około 25 km. Warunki panujące na trasie tj. śnieg do kolan i minus 11 stopni nie przeszkodziło w wystartowaniu 426 uczestników.

- „Mieroszowska Nocna Tułaczka Górska” to kolejny rajd na terenie naszej gminy. Przez pandemię był przenoszony 3 razy. Dystans to 26 km, a główna atrakcja to marsz nocny. Nie przestraszyło się tych warunków 330 osób.

- „Rajd Górski Letnia Wyrypa Gór Suchych” to kolejna odsłona - tym razem letnia, naszych imprez organizowanych w Górach Suchych. Ciężką 26-cio km trasę w pełnym słońcu przeszło 440 osób.

Łącznie na naszych imprezach turystycznych wzięło udział 1196 uczestników.

Wielkie ukłony dla Gminy Mieroszów i Pana Burmistrza, który zawsze wspiera nas w organizacji imprez. Mamy również mecenasów z zewnątrz: Wałbrzyska Specjalna Strefa Ekonomiczna "INVEST-PARK" i Sanatoria Dolnośląskie, którzy zawsze hojnie nam pomagają. Oczywiście dziękujemy naszym kochanym wolontariuszom, bez których byłby problem w zorganizowaniu jakiejkolwiek imprezy. OSP Mieroszów i OSP Sokołowsko - wielkie ukłony za cały rok wspólnej pracy.

Mieroszowskie Centrum Kultury to także główny, prężnie działający dla całej gminy Mieroszów, ośrodek kulturalny.

W 2021 r., mimo trudnych warunków i ograniczeń związanych z pandemią COVID-19, zrealizowano - zachowując wszelkie środki bezpieczeństwa, następujące działania:

- 29. Finał WOŚP, w ramach którego odbyło się wiele wydarzeń towarzyszących, dostępnych dla wszystkich mieszkańców gminy Mieroszów.

- „Ferie z MCK” – podczas których dzieci z gminy Mieroszów spędziły czas wolny od nauki szkolnej, w sposób kreatywny i bezpieczny, uczestnicząc m. in. w darmowych wycieczkach, zajęciach plastycznych i sportowych. Udało się również zorganizować plenerową zabawę zimową dla dzieci, z grą terenową, konkursami i innymi atrakcjami.
- „Miłości kartka dla Babci i Dziadka” – to zorganizowana przez MCK akcja społeczna, mająca na celu zwrócenie uwagi na problem seniorów. Kartki i laurki wykonane przez dzieci z gminy Mieroszów trafiły do pacjentów wszystkich ośrodków należących do Sanatoriów Dolnośląskich w Sokołowsku oraz pacjentów Centrum Pielęgnacyjno - Rehabilitacyjnego „Jantar-Med” w Rybnicy Leśnej.

- Dzień Kobiet – z upominkami i koncertem Tomka Motyki oraz zespołu Górska Roma.

- Dni Mieroszowa – podczas których uczestnicy mogli wziąć udział w wielu imprezach towarzyszących, a przede wszystkim w koncertach takich gwiazd polskiej muzyki disco polo jak zespół Long&Junior oraz Czadoman.

- Dożynki Gminne, z licznymi konkursami dla sołectw, występami zespołów ludowych i stoiskami wystawców, przede wszystkim mieszkańców gminy Mieroszów.

- 7 Festiwal im. Włodka Szomańskiego „Nie tylko gospel” z przepiękną rock-operą „Krzyżacy” oraz doskonałym przedstawieniem teatralnym „Telewizja kłamie” we wspaniałej obsadzie Tamary Arciuch, Bartka Kasprzykowskiego, Adama Fidusiewicza oraz Bartosza Opani.

- „Wakacje z MCK” czyli dwa miesiące zabaw i darmowych zajęć dla dzieci i młodzieży z gminy Mieroszów, z wycieczkami, grami i zabawami plenerowymi, zajęciami plastycznymi i sportowymi i in. oraz zajęciami „Aktywny Senior” czyli skierowanymi do seniorów, mieszkańców gminy, zajęciami gimnastycznymi.

- Dzień Dziecka – zorganizowana na Parkowej Górze zabawa dla wszystkich dzieci z gminy Mieroszów, z wieloma darmowymi atrakcjami t. j. zabawą z animatorami, dmuchańcami, goframi, popcornem, naleśnikami, itd.

- Imprezy plenerowe na Parkowej Górze: zabawy muzyczne dla dorosłych pod nazwą „Letnia zabawa pod chmurką” – dyskoteka z DJ Martinem oraz koncert Angelo Ciureji z zespołem Romano Drom oraz kino plenerowe z filmem „Greenbook”.

- Senioralia czyli trwające trzy dni Święto Seniorów, z licznymi zabawami, konkursami i zawodami sportowymi.

- Działalność Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Mieroszowie.

- Koncerty w sali im. W. Szomańskiego MCK: „Melodie dla Anny”, Konkurs Piosenki Patriotycznej „Gwiazdy Jesieni”, koncert Olgi Szomańskiej promujący jej najnowszy album „Ja lubię”.
- Mikołaj – zabawy z animatorami i upominki dla dzieci z gminy Mieroszów.

- IV Dyktando Gminne dla dzieci i dorosłych
- Cykl wystaw prac i spotkań, mieroszowskich twórców i rękodzielników pt. „Tworzysz, malujesz, rysujesz – pokaż nam jak wolny czas wykorzystujesz”

- Akcje proekologiczne, mające na celu zwrócenie uwagi na problemy dotyczące ochrony środowiska m. in.: „Eko Walentynki” czyli zbiórka zużytych baterii, ogólnopolska akcja „Czysta Rzeka”, akcja „Czyste Góry”

- Całoroczne, bezpłatne, prowadzone dla mieszkańców gminy Mieroszów zajęcia Sekcji Wokalnej, Sekcji Muzycznej, Sekcji Rękodzieła Mieroszowskiego Centrum Kultury. 🪗🎤🧶

- Wystawy i spotkania artystyczne m.in. wystawa „Artyści dzieciom. Piękno Powiatu Wałbrzyskiego”, „Kwitną wiśnie – święto kultury japońskiej” i in.

- W 2021 r. Mieroszowskie Centrum Kultury pozyskało z Ministerstwa Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu, środki na projekt „Nowe horyzonty edukacji kulturalnej modernizacja”. wyposażenia”, co pozwoliło na wymianę części przestarzałego sprzętu elektronicznego.

Twoja reakcja na artykuł?

5
71%
Cieszy
2
29%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group