Czytających: 3805

Duszniki Zdrój: Melafir w czołówce

Czwartek, 22 stycznia 2015, 15:47
Aktualizacja: 15:48
Za nami pierwsze zawody w ramach Narodowego Programu Rozwoju Biathlonu pn. „Celuj w Igrzyska”, które odbyły się w Dusznikach Zdroju i które zostały objęte honorowym patronatem Ministra Sportu i Turystyki.

Pierwszą rozegraną konkurencją był bieg sprinterski.

Zawody rozegrano w 9 kategoriach wiekowych. Wśród juniorów najlepsi okazali się Jakieła Tomasz z BKS WP Kościelisko, który z dwoma rundami karnymi wyprzedził swoich kolegów z kadry młodzieżowej Mateusza Janika (mieszkaniec Borówna) z AZS AWF Wrocław oraz Rafała Penara z IKN Górnik Iwonicz Zdrój. Tuż za podium uplasował się Bartłomiej Filip (mieszkaniec Witkowa), a na 11. miejscu finiszował Mariusz Wtorek z Witkowa.

W kategorii juniorów młodszych (CWI) triumfował Marcin Szwajnos z BKS WP Kościelisko przed Karolem Turek (UKN Melafir Czarny Bór) i przed Tadeuszem Nędzą Kubińcem z BKS WP Kościelisko. Na 4. lokacie zawody zakończył Robert Szczepaniak z Melafiru, a siódmy był inny nasz biathlonista Przemysław Pancerz.

W kategorii młodzików całe podium zajęli zawodnicy z UKN Melafir Czarny. Na pierwszym miejscu stanął Wojciech Filip ex aequo z Krystianem Kałużny, a trzeci Wojciech Janik.

Zdecydowanie najlepszą zawodniczką wśród juniorek młodszych okazała się Żuk Kamila z MKS Duszniki Zdrój. Na drugim miejscu podium uplasowała się Catherine Spierenburg z BKS WP Kościelisko, a trzecie miejsce zajęła Paulina Król z UKN Melafir Czarny Bór.

Wśród najmłodszych zawodników w kategorii młodziczek i młodzików młodszych byli Daria Gembicka z UKS Lider Katowice, Weronika Bieniasz i Stachoń Natalia z BKS WP Kościelisko. Martyna Poręba z Melafiru zajęła 7. miejsce.

Wśród chłopców zwyciężył Adrian Pyrdoł z UKN Melafir Czarny Bór przed Adamem Zającem z Strzał Wodzisław Śląski i Dawidem Buławą z UKS G-8 Bielany. Łącznie wystartowało 158 zawodników i zawodniczek z 17 klubów.

Drugi dzień przyniósł kolejne sukcesy. Wśród juniorów triumfował Mateusz Janik, Bartłomiej Filip był trzeci, a Wtorek ósmy. W kategorii juniorek Karolina Trzaska zajęła 4. pozycję, a w juniorach młodszych triumfował Turek, Pancerz był piąty, a Szczepaniak 7. W zmaganiach juniorek młodszych na najniższym stopniu podium stanęła Paulina Król. Wśród młodzików wygrał Wojciech Filip przed Kałużnym, a Wojciech Janik był tuż za podium. W rywalizacji młodziczek na 6. pozycji start zakończyła Paulina Wąsala, a w młodzikach młodszych Pyrdoł był 5., a Martyna Poręba finiszowała również na 5. pozycji.