Czytających: 4345

Wałbrzych: Memoriał Kaczmarka

Wtorek, 17 stycznia 2023, 9:15
Aktualizacja: 9:17
15 stycznia br. odbył się XXIV Memoriał Stanisława Kaczmarka o Puchar Fundacja RECAL. Bieg, którego trasa wyznaczona była w rejonie podzamczańskich ogródków działkowych, zorganizowany został przez Ośrodek Społeczno–Kulturalny Spółdzielni Mieszkaniowej Podzamcze w Wałbrzychu , Fundację na Rzecz Odzysku Aluminiowych Opakowań RECAL oraz Miejskie TKKF.

Bieg rozegrany został na trzech dystansach: ok. 2.200 m – dziewczęta i chłopcy do lat 18, M-70, M-80, VIP; ok. 4.400 m – K-20, K-30, K-40, K-50 oraz ok. 6.600 m – M-20, M-30, M-40, M-50 i M-60.

Podczas ceremonii wręczania pucharów, dyplomów i okolicznościowych medali uczestniczyli m.in: Janusz Kaczmarek – syn Stanisława Kaczmarka, Zdzisław Siwak – członek rady nadzorczej SM Podzamcze oraz Tadeusz Choczaj – Prezes Zarządu SM Podzamcze,

Wszyscy uczestnicy biegu otrzymali napoje izotoniczne oraz poczęstowani zostali bigosem.

W trakcie imprezy przeprowadzona została akcja promującą zdrowe odżywianie i prowadzenie aktywnego stylu życia zorganizowana przez Sekcję Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia Powiatowej Stacji Sanitarno Epidemiologicznej w Wałbrzychu.

Zorganizowana została również wystawa dokumentująca wszystkie dotychczasowe Memorały.