Sobota, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 2365
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miasto broni strażników

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 1 lipca 2020, 13:36
Aktualizacja: Piątek, 3 lipca 2020, 8:43
Autor: JAZ
Fot. JAZ
„Policja zatrzymała w Wałbrzychu dwóch strażników miejskich. Nieumundurowani strażnicy zrywali plakaty i banery Andrzeja Dudy. W ich nieoznakowanym pojeździe znaleziono ok. 30 zerwanych banerów. Zeznali, że robili to na polecenie przełożonych” – tak kilka dni temu o zdarzeniu informowały media.

O sytuacji dowiedzieliśmy się z Twitta wiceministra MSWiA Macieja Wąsika. Dzisiaj przed siedzibą Straży Miejskiej w Wałbrzychu odbył się briefing prasowy, który miał wyjaśnić całą sprawę.

Przedstawiciele miasta odnieśli się do zdarzenia, jako źle przedstawione, które nadszarpnęło wizerunek Wałbrzycha. Według ich opinii, plakaty wyborcze zostały ściągnięte z miejsc, gdzie zostały nielegalnie powieszone.
- Dbając o wizerunek miasta jak i Straży Miejskiej, chciałem powiedzieć, że informacje zawarte w twittcie pana wiceministra Wąsika jak i informacjach prasowych, całkowicie minęły się z prawdą. Jedyny fakt, to że strażnicy miejscy zdejmowali banery, ale nie zostali zatrzymani na gorącym uczynku. W ich samochodzie nie zostały ujawnione żadne banery. Zdjęte banery znajdowały się w pomieszczeniach służbowych straży, ale znajdowały się tam nie tylko banery kandydata na prezydenta jednej opcji politycznej. Były tam też banery pana Trzaskowskiego jak i pana Bosaka. Na życzenie policji wszystkie banery zostały wydane – powiedział Ryszard Błażnik, kierownik Centrum Sterowania Ruchem i Monitoringu Wizyjnego.

W dalszej części wypowiedzi, Ryszard Błażnik tłumaczył:
- One zostały zdejmowane z miejsc niedozwolonych, określonych przez prezydenta w swojej informacji. Umiejscowienie tych banerów było udokumentowane przez strażników w postaci wykonanych zdjęć. Następnie zostały one przeniesione do pomieszczeń służbowych straży, by na życzenie komitetów wyborczych oddać je osobom upoważnionym.

Całość działań oparta była na podstawie kodeksu wyborczego, paragrafu 110, który mówi, że policja, jak i straż miejska są obligowane ściągać banery wyborcze z miejsc, które nie są do tego przeznaczone. i mogą wywoływać zagrożenie dla ruchu drogowego, uszkodzenie mienia czy też stwarzać niebezpieczeństwo dla mieszkańców miasta.
- Straż Miejska wykonywała jedynie swoje obowiązki – przekonują urzędnicy miejscy opierając swoje stwierdzenie na wspomnianym wcześniej kodeksie wyborczym

Przypominamy, że sprawa dotyczy dwóch funkcjonariuszy Straży Miejskiej, którzy zostali przyłapani na tym, jak zerwali plakaty wyborcze. Materiał dowodowy został przez policję przekazany do Prokuratury Rejonowej w Wałbrzychu.

Twoja reakcja na artykuł?

6
14%
Cieszy
15
35%
Hahaha
0
0%
Nudzi
2
5%
Smuci
10
23%
Złości
10
23%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (66) Dodaj komentarz

~Kłamastwo 1-07-2020 14:19
Chwila, chwila, jakiego Andrzeja Dudy ? w internecie są zdjęcia zrobione przez Jerzego Langera z PiS. Na zdjęciu widać faceta niosącego baner zwinięty, kolory baneru to kolory niebieskie. A Duda ma kolory banerów i plakatów Czerwono, Białe ! Zwykła ściema i ustawka PiSu ! PiS chciał wypromować Dudę w ciszy wyborczej, robią pseudoaferę. OCZYWIŚCIE LANGER stał tam i czekał z aparatem na nich. To ewidentnie widać że to manipulacja i kłamstwo. Z drugiej strony Langer powiedział w TV że baner był ściągany z wiaduktu na Podzamczu, a to jest ruchliwa ulica. W takich miejsca nie powinny wisieć sz...y, żeby zagrażały wypadkom.
~winny się tłumaczy 1-07-2020 14:31
do: ~Kłamastwo (14:19)
ile razy du...u POwielisz ten swój komentarz?? Nie "zagłuszysz" prawdy.
~Kłamastwo 1-07-2020 14:46
do: ~winny się tłumaczy (14:31)
Chwila, chwila, jakiego Andrzeja Dudy ? w internecie są zdjęcia zrobione przez Jerzego Langera z PiS. Na zdjęciu widać faceta niosącego baner zwinięty, kolory baneru to kolory niebieskie. A Duda ma kolory banerów i plakatów Czerwono, Białe ! Zwykła ściema i ustawka PiSu ! PiS chciał wypromować Dudę w ciszy wyborczej, robią pseudoaferę. OCZYWIŚCIE LANGER stał tam i czekał z aparatem na nich. To ewidentnie widać że to manipulacja i kłamstwo. Z drugiej strony Langer powiedział w TV że baner był ściągany z wiaduktu na Podzamczu, a to jest ruchliwa ulica. W takich miejsca nie powinny wisieć Banery, żeby zagrażały wypadkom.,,
~Kłamastwo 1-07-2020 14:49
do: ~winny się tłumaczy (14:31)
Chwila, chwila, jakiego Andrzeja Dudy ? w internecie są zdjęcia zrobione przez Jerzego Langera z PiS. Na zdjęciu widać faceta niosącego baner zwinięty, kolory baneru to kolory niebieskie. A Duda ma kolory banerów i plakatów Czerwono, Białe ! Zwykła ściema i ustawka PiSu ! PiS chciał wypromować Dudę w ciszy wyborczej, robią pseudoaferę. OCZYWIŚCIE LANGER stał tam i czekał z aparatem na nich. To ewidentnie widać że to manipulacja i kłamstwo. Z drugiej strony Langer powiedział w TV że baner był ściągany z wiaduktu na Podzamczu, a to jest ruchliwa ulica. W takich miejsca nie powinny wisieć Banery, żeby zagrażały wypadkom. tyle z kłamstwa
~winny się tłumaczy 1-07-2020 16:11
do: ~Kłamastwo (14:49)
Właśnie POtwierdziłeś jakim jesteś świrem:))) Strażnicy działali na zlecenie, wydało się, nie przykryjesz tego smrodu:))))
~Kłamastwo 1-07-2020 16:41
do: ~winny się tłumaczy (16:11)
Oj boli że kłamstwo dostrzegło się oj boli, nie ma że PiS będzie kłamał.
~ojoj 2-07-2020 11:46
do: ~Kłamastwo (16:41)
POwska straż miejska to patologia Zostali przyłapani POwski trollu
~teza 2-07-2020 13:14
do: ~Kłamastwo (14:19)
To było tak, ściągali banery, PiS o tym wiedział. Na drugi dzień w ciszy wyborczej zrobili ustawkę, że to niby dalej oni ściągają. Wiedzieli że jak zrobią afere to będzie głośno o Dudzie. Będą mówiś jaki Duda poszkodowany bidny, dlatego szybko szef PKW podał to mediom z Dudy nazwiskiem. PiS myśli że wszyscy to id...i ! Dziwnym trafem Jerzy Langer już czekał w krzakach tam w krzakach z aparatem. Takie baje to nie nam drodzy PiSiorki.
~Korowk 3-07-2020 10:32
do: ~Kłamastwo (14:19)
A ci Ty myślisz że banerów trzastowskiego i val3j opozycji mało odrzucili parę ale mi problem jak można z ratusza wyprowadzić 2.5 miliona to co dopiero podrzucić banera nie można konowale
~Kłamastwo 1-07-2020 14:20
Chwila, chwila, jakiego Andrzeja Dudy ? w internecie są zdjęcia zrobione przez Jerzego Langera z PiS. Na zdjęciu widać faceta niosącego baner zwinięty, kolory baneru to kolory niebieskie. A Duda ma kolory banerów i plakatów Czerwono, Białe ! Zwykła ściema i ustawka PiSu ! PiS chciał wypromować Dudę w ciszy wyborczej, robią pseudoaferę. OCZYWIŚCIE LANGER stał tam i czekał z aparatem na nich. To ewidentnie widać że to manipulacja i kłamstwo. Z drugiej strony Langer powiedział w TV że baner był ściągany z wiaduktu na Podzamczu, a to jest ruchliwa ulica. W takich miejsca nie powinny wisieć Banery, żeby zagrażały wypadkom.
~sceptykkk 1-07-2020 14:32
do: ~Kłamastwo (14:20)
Powtórzę skoro powielasz komentarz. Żaden strażnik miejski nawet na służbie nie ma prawa wchodzić na teren kolejowy be stosownych zezwoleń. Nie jest to teren Gminy Wałbrzych i ich jurysdykcja go nie obejmuje. Jeśli stwierdzili istnienie banerów powinni zawiadomić właściciela terenu w tym wypadku PKP PLK. Niezależnie jakie banery by ściągali zasady są takie same.
~Kłamastwo 1-07-2020 14:34
do: ~sceptykkk (14:32)
Jest zagrożenie i ma prawo wejść i reagować, a nie czekać aż baner zleci i spowoduje wypadek na bardzo ruchliwej ulicy. PKP to nie są tereny ani wiadukty prywatne, że dyrektorem jest Kolubko z PiSu, to nie znaczy że macie sobie urządzać prywate. PKP nie jest waszą własnością. Kłamstwo i manipulacje aż się z was przelewają. Za narażenie ludzi powinniście beknąć.
~sceptykkk 1-07-2020 14:38
do: ~Kłamastwo (14:34)
Jak powielamy, to powielamy. Może być dyrektorem nawet Trump a i tak nie ma to żadnego znaczenia. Proponuje się dokształcić. Prawo jest prawem. Nie zachodził stan wyższej konieczności spowodowany zagrożeniem bezpośrednim czyjegoś życia. Wobec tego powinni przestrzegać przepisów. Tym bardziej ci, którzy zobowiązani są do ich pilnowania.
~Kłamastwo 1-07-2020 14:43
do: ~sceptykkk (14:38)
Żaden PiSowiec nie będzie stwarzał nam zagrożenia dla nas, głęboko gdzieś mam wasze koryto, bo bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze. Przepisy bezpieczeństwa są ponad prawem i żaden PiSowiec tego nie zmieni.
~ojoj 2-07-2020 11:45
do: ~Kłamastwo (14:20)
Ale cie du.pa boli POwski trollu. Straż miejska zrywała banery Dudy na zlecenie.
~winny się tłumaczy 1-07-2020 14:30
Dlaczego strażnicy miejscy nie mieli na sobie służbowych mundurów skoro wykonywali obowiązki służbowe??????
~Moherowy Pisior 1-07-2020 15:27
do: ~winny się tłumaczy (14:30)
Bo to nie byli funkcjonariusze Straży Miejskiej tylko cywilni pracownicy Straży Miejskiej. Towarzyszył im umundurowany funkcjonariusz, który był kierowcą.
~v2 2-07-2020 9:06
do: ~Moherowy Pisior (15:27)
nie był umundurowany, o czym była mowa na konferencji. Tłumaczenia było takie, że nie miał munduru, zeby nie stwarzać kontrowersji, najgłupsza odpowiedź jaką mogli wymyślić. Ciekawa też była odpowiedź na pytanie "dlaczego nie zrobili tego w poniedziałek?" - bo w poniedziałek było by juz po wyborach i nie miało by to sensu, taka mniej więcej odpowiedź. Sami sobie w odpowiedziach zaprzeczają
~Geniusz Sudetow 1-07-2020 14:42
Egzystencja kogos takiego jak nick "Kłamastwo" jest bardzo prosta. Urodził się i potem tylko trochę podrósł...Poza tym wiernie strzeże interesów swojego guru ujadając na forach.
~Kłamastwo 1-07-2020 14:44
chcesz powielania to zaraz ci pokażę
~ojoj 2-07-2020 11:48
do: ~Kłamastwo (14:44)
Straż miejska zrywała banery Dudy. Zostali złapani przez policje, nie ukryjesz prawdy POwski trollu.
~Moherowy Pisior 3-07-2020 20:07
do: ~ojoj (11:48)
Nie zostali złapani przez policję. Doniósł na nich na policję niejaki Langer.
~Kłamastwo 1-07-2020 14:56
Będę mnie tutaj przekrzykiwać i szczekać na mnie, jak ja swoje wiem i widziało się, co to za zdjęcia manipulacyjne PiS nawrzucał. żadne troll mnie tutaj nie zakrzyczy a kysz tolliska.
~... 1-07-2020 15:12
do: ~Kłamastwo (14:56)
Może już czas podjąć leczenie lub odwyk ?
~Kłamastwo 1-07-2020 15:15
do: ~... (15:12)
Może już czas przestać kłamać ludzi ? szczekać i wprowadzać zamęt ? wojenki sobie o koryto robicie.
~winny się tłumaczy 1-07-2020 16:18
do: ~Kłamastwo (15:15)
HAHAHAHA kilkanaście twoich komentarzy na tym forum, to chyba rekord, może jednak nie jesteś nienormalny, tylko bronisz swoich kolegów ze straży miejskiej???:)))) Zrywali banery wyborcze, zostali złapani, teraz poniosą konsekwencje. Jakim to trzeba być głupkiem żeby zrywać banery wyborcze podczas ciszy wyborczej!!! Całkowita umysłowa korozja lemingów:))) a teraz weź tabletki na uspokojenie, piszesz o jakichś wojenkach , zamęcie i szczekaniu???UJADASZ NA WSZYSTKICH FORACH!!:))
~... 1-07-2020 15:14
Widze, ze portal jedne powielane komentarze usuwa a inne zostawia. Przysłowiowa bezstronność wałbrzyskich POrtali...
~Kłamastwo 1-07-2020 15:17
do: ~... (15:14)
Znowu kłamiesz bo moje komentarze też zniknęły. Powinno się was zablokować, bo nic innego tutaj nie robicie tylko plujecie, prowokujecie ludzi i męczycie tymi du...mi wpisami kłamliwymi.
~olo 1-07-2020 15:31
Najgorsze jest to że nie odpowiedni człowiek zbliża sie do władzy , człowiek co z szambem w Warszawie nie dał rady , co ma krótką pamięć i kłamie jak jego poprzednicy Rudy i Schrek i Borys wnuk Lenina i cała ta sz...na
~Kłamastwo 1-07-2020 15:42
do: ~olo (15:31)
Najgorsze że ten niby bezpieczny wydał 2 miliardy na tvp a nie na chorych ludzi, to jest niebezpieczeństwo. Bo ludzi i chorych ma gdzieś, bo TVP ważniejsza.
~olo 1-07-2020 16:01
do: ~Kłamastwo (15:42)
Najgorsze jest to że za PO -PSL do budżetu państwa nie wpłyneło około 250 miliardów złoty a 2 miliardy zł na publiczną TVP ktoś musi dać skoro większość obywateli nie płaci abonamentu ,a Trzaskowski tylko zablokuje ustawy jak go wybiorą i ruszą parady równości ze zbokami i zablokują centra miast i zacznie sie dym
~v7 1-07-2020 16:06
Swojego czasu Siemoniak biegał PO torach, szukając złotego POciągu, dziwne że robił to przed kampanią, teraz strażnicy zrywają banery na terenie PLK-PKP dobrze wiedząc, że nie mają tam wstępu. Miasto samowolki, czyli Trzaskowski może sobie wisieć na zaprzyjaźnionych płotach, chociażby ROLu, ale konkurencja nie może wieszać nigdzie, a jak po...si na terenie PLK, to tam też ściągniemy, i POwiemy, że to dla bezpieczeństwa haha
~Moherowy Pisior 1-07-2020 22:12
do: ~v7 (16:06)
A ci co wieszali mieli tam wstęp?
~Rysiek Cz. 1-07-2020 16:26
Dobra robota towarzyszu Langer, dobra robota.
~ 1-07-2020 16:41
Bolszewickie metody POstkomuny i jak zwykle Walbrzych Fuj
~Towarzysz 1-07-2020 16:45
Czy to nie ten sam Ryszard Błażnik, który był komendantem miejskim policji w 2011r., kiedy to R. Szełemej spowodował wypadek samochodowy i sprawa nagle ucichła? To dziwne, że ten człowiek ciągle się kręci przy Szełemeju i go chroni niczym anioł stróż. A może ktoś więcej? Co do samego zrywania: to są dwie różne sprawy. Miasto może zdejmować plakaty bez zgody gminy rozwieszone na obiektach miejskich i tylko na tych. Robi się to w świetle dnia i w mundurach. Zdejmowanie ciemną nocą i po cywilnemu z innych obiektów, to całkiem co innego. Błażnik, próbując te dwie różne sprawy połączyć i jedną drugą przykryć, takim tłumaczeniem się błaźni.
~Kłamstwo 1-07-2020 17:32
do: ~Towarzysz (16:45)
Kolejne kłamstwo bo radny Langer ma zdjecia w dzien, kolejny komentarz manipulacyjny.
~ojoj 2-07-2020 11:43
do: ~Kłamstwo (17:32)
Ojojoj ale cie d..a boli POwski tollu, straż miejska działała na zlecenie.
~Jerzy Jacek Pilchowski 1-07-2020 17:27
Totalni są po prostu bezczelni. - Trudno się dziwić. Jedyne co mim zostało to manipulować.
~Rysiek Cz. 1-07-2020 22:41
do: ~Jerzy Jacek Pilchowski (17:27)
Słuszny komentarz towarzyszu. Brawo. Pierwszy Sekretarz widzi Wasze oddanie sprawie i naszej Partii.
~Trybik 1-07-2020 17:33
Poszły rozkazy do Szelemeja, ten wydał je strażników, a oni naiwni myśleli, że nikt tego nie zauważy. Do ukarania.
~ 1-07-2020 20:07
D...e tłumaczenie, zagrożenie w pasie drogowym. Bo wisiały na barierkach mostu? A na płotach Budimexu przy budowie obwodnicy nie stwarzają zagrożenia i nie są w pasie drogowym? Schizofrenia dwubiegunowa.
~Janek 1-07-2020 21:40
do: ~ (20:07)
Tylko, że Budimex czy inna firma to nie jest infrastruktura miejska.
~sceptykkk 3-07-2020 8:27
do: ~Janek (21:40)
Wiadukt kolejowy też nie jest infrastrukturą miejską wbrew temu co myślą niedouczeni ludzie.
~Tytuł artykułu 1-07-2020 21:07
,,Miasto broni strażników".Miasto to znaczy kto z imienia i nazwiska wymieńcie tych obrońców miejskich.
~Trybik 1-07-2020 21:17
do: ~Tytuł artykułu (21:07)
Roman Szełemej tępaku.
~Tytuł artykułu 1-07-2020 22:10
do: ~Trybik (21:17)
Jesteś w stanie to udowodnić ma...ku?
~fazzi 1-07-2020 22:50
Skoro szef strażników to były policjant,kolega cara,to nie ma się czemu dziwić. Ale akcję przykładnie zchrzanili.
~Szełemej musi odejść 1-07-2020 22:53
Wniosek jeden. Przestępcze organizacje należy rozwiązywać
~ 1-07-2020 23:04
Wałbrzych to jedna wielka mafijna rodzina:)
~Neumann 1-07-2020 23:41
Motto: Dopóki jesteś w platformie,sądy nic ci nie zrobią.
~Szerlok mały. 1-07-2020 23:53
Uważam że straż miejska nie zdejmowała plakatów wyborczych tylko je rozwieszała. W razie wpadki mieli mówić że ściągają śmiertelne plakaty (tak jak były śmiertelne koperty grodzkiego.)I to potwierdza obronę straży miejskiej przez miasto jak w tytule.
~Wszystko fajnie. 1-07-2020 23:57
Wszystko fajnie ale komisarz wyborczy w warszawie nie uwierzy w te bajki.Tam jest wyższa liga
~obiektywnie 2-07-2020 8:38
Powiedzcie to babci żeście zrywali plakaty po cywilnemu bo były niebezpieczne i zagrażały życiu akurat w dniu wyborów podczas ciszy wyborczej a w dniach przed ciszą były jak najbardziej bezpieczne.Takie tłumaczenie jest żałosne i dziecinne.Na to jest § i kary finansowe które miasto pokryje z naszych podatków.Mamy dość trzeba to zmienić.
~Zrywali a 2-07-2020 8:47
.Na Andrzeja Dudę na Dolnym Śląsku zagłosowało 545 001 wyborców, co przekłada się na 38,21 proc. poparcia. Na kolejnym miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z 512 357 głosami, co stanowi 35,92 proc. poparcia. Podium na Dolnym Śląsku uzupełnił Szymon Hołownia, na którego głos oddało 201 050 Dolnoślązaków (14,09 proc.).
~Hahahaha lol 2-07-2020 8:48
Na Andrzeja Dudę na Dolnym Śląsku zagłosowało 545 001 wyborców, co przekłada się na 38,21 proc. poparcia. Na kolejnym miejscu znalazł się Rafał Trzaskowski z 512 357 głosami, co stanowi, 35,92 proc. poparcia. Podium na Dolnym Śląsku uzupełnił Szymon Hołownia, na którego głos oddało 201 050 Dolnoślązaków (14,09 proc.).
~Róbmy swoje 2-07-2020 8:49
Głosujemy na Dude.
~marek5435332 2-07-2020 9:00
straż miejska do likwidacji dzialali na rozkaz romka
~Plastikowy rozum 2-07-2020 12:06
do: ~marek5435332 (9:00)
To oczywiste, skoro się nie wypowiada. Żeby czasem nikt z aferą plakatową nie kojarzył nazwiska Szełemeja. I szybko swojego kumpla Blażnika w to wmanewrował. Jak chodzi o interes, to kumpli nie ma.Konczy się władza PO, to car cholewki smali do biskupów i stawia pomnik smoleński.A lemingi skonfudowane wytrzeszczają oczy bo dalej nie rozumieją o co carowi chodzi.
~benkmen 2-07-2020 11:56
A od kiedy to Straż Miejska wykonuje legalne czynności służbowe "po cywilnemu"????
~olo 2-07-2020 13:33
Miastem rządzi PO -koalicja broni swego tylko nie powiedzą co będzie dalej z Wałbrzychem zadłużonym na blisko 1000 000 000 zł czyli blisko 1 miliard zł
~Szełemej musi odejść 2-07-2020 15:22
Nie miasto broni tylko "pr...sy" co mówią na czarne, że jest białe.
~Anka 3-07-2020 10:57
Wystarczy POpatrzeć na wpisy tych i.d.i.o.t.ó.w lemingów.Przeciez te pajace ze straży miejskiej SIĘ PRZYZNALI a wy bredzicie jak każdy pełowiec o prowokacjach i kłamstwach. Szok, ilu takich w tym Wałbrzychu. Wolę COVID.
~volter 6-07-2020 4:57
po trupach do celu PO-wska bando wysługujecie sie tym motłochem ze straży miejskiej pasożytami i jak sie okazuje pachołkami szełemeja
~Górnik 8-07-2020 11:48
Typowo esbecko-komusze układy i działania.Kolesie z jednej grupki politycznej nawzajem się chronią. Ale wybitnie nieudolnie.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group