Piątek, 14 maja
Imieniny: Justyny, Macieja
Czytających: 2387
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Miasto ma wizje

Czwartek, 24 lutego 2011, 11:30
Aktualizacja: Sobota, 26 lutego 2011, 8:12
Autor: red
Wałbrzych: Miasto ma wizje
Plac Teatralny
Fot. Urząd Miasta w Wałbrzychu
Władze samorządowe Wałbrzycha chcą w najbliższych latach doprowadzić do końca realizację kilku kluczowych dla miasta projektów.

Oto strategia działań Urzędu Miasta w Wałbrzychu na lata 2011-2014.

„Najbliższe lata to powstanie 4 tysięcy nowych miejsc pracy. Modernizacja głównych ciągów komunikacyjnych. Wyższe standardy edukacyjne i rozbudowa oferty spędzania wolnego czasu w przyjaznym mieście.

Wałbrzyszanie potrzebują pracy, ale już nie byle jakiej, jak w czasach rekordowego bezrobocia. Zmiany ma spowodować kolejna faza ewolucji naszej gospodarki z wytwórczej na innowacyjną i doskonalszą, jedną z najlepszych ofert inwestycyjnych w Polsce. W planowanych 4000 nowych miejsc pracy znacznie większe znaczenie odegrają stanowiska wymagające wykształcenia i wiedzy, co zwiększy atrakcyjność Wałbrzycha dla absolwentów wyższych uczelni. Zatrudnienie znajdą m.in. w powstającym w Szpitalu im. Sokołowskiego Medycznym Centrum Nowych Technologii i Centrum Usług na terenie strefy ekonomicznej Invest - Park. Znakomite perspektywy otwierają się również w kontekście szybko powstającego Parku Przemysłowego na Poniatowie.

Niezależnie od starań o rozpoczęcie budowy już zaprojektowanej obwodnicy zachodniej, trwają prace nad realizacją wschodniego odcinka obwodnicy i poprawy przejezdności przez całe miasto. W ciągu trzech lat remonty powinny objąć wszystkie główne ciągi komunikacyjne, w tym m.in. ul. Wrocławską, Sikorskiego, Świdnicką, Strzegomską, 1 Maja i 11 Listopada (patrz plan). Priorytetem jest również lepsza komunikacja Wałbrzycha z resztą kraju, w czym zasadnicze znaczenie ma szybkie połączenie miasta z drogą S-3 do Świnoujścia oraz utworzenie bazy przesiadkowej na stacji Szczawienko w perspektywie modernizacji linii kolejowej do Wrocławia.

Po kompleksowych remontach 14 szkół należy się spodziewać dokończenia modernizacji wszystkich obiektów edukacyjnych podlegających władzom miasta. Co roku powstawać też będą nowoczesne boiska typu "Orlik" - w przyszłości tego rodzaju centra sportowo-rekreacyjne powinny być w każdej dzielnicy. Najmłodsi skorzystają z efektów programu "Żłobek i przedszkole dla każdego małego Wałbrzyszanina", studenci z akademika, który we współpracy z PWSZ powstanie w centrum miasta.

Oferta kulturalna i rekreacyjna zyska poważne atuty w postaci centrum sportowo - rekreacyjnego Aqua-Zdrój i Parku Wielokulturowego Stara Kopalnia, który stanie się kulturalnym centrum miasta. Zaplanowano również budowę wielofunkcyjnej sali widowiskowej na 400-500 miejsc oraz "miejsce spotkań z kulturą" na placu Teatralnym, który jesienią zostanie całkowicie przebudowany.

Rewitalizacja Śródmieścia, szlagier minionej kadencji, będzie kontynuowana i rozszerzona na Podgórzu, Sobięcinie, Nowym Mieście i Białym Kamieniu. Rzecz ważna dla mieszkańców, ale też inwestorów i turystów, podnosząca atrakcyjność miasta. Na jego wizerunek korzystnie wpłyną również kolejne inwestycje, m.in. budowa imponującego Centrum Pulmonologicznego przy szpitalu im. Sokołowskiego, hotelu przy galerii Victoria oraz, w trosce o poczucie bezpieczeństwa, poszerzony monitoring”.

Informacje o planowanych zmianach w naszym mieście pochodzą z oficjalnej strony internetowej Urzędu Miasta w Wałbrzychu.

Czytaj również

Komentarze (30) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group