Poniedziałek, 30 listopada
Imieniny: Andrzeja, Justyny
Czytających: 2740
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miasto musi wydać miliony złotych na remonty budynków przejętych od Powiatu

Wiadomości: Wałbrzych
Czwartek, 31 stycznia 2013, 11:36
Aktualizacja: Piątek, 1 lutego 2013, 9:55
Autor: PAW
Fot. PAW
Najbardziej pilne remonty budynków szkolnych, które przejęliśmy od Powiatu to wydatek rzędu około 30 milionów złotych – mówi prezydent Roman Szełemej.

Gmina przejęła od Powiatu 74 pracowników. Jak mówi prezydent Roman Szełemej, sprzęt (chodzi głównie o komputery), które Miasto przejęło od Powiatu w zdecydowanej większości był w bardzo złym stanie i nie nadawał się do dalszego użytkowania.
- Stan infrastruktury, którą przejęliśmy od Powiatu, w większości znajduje się w fatalnym stanie – mówi Szełemej. - Czekają nas remonty placówek oświatowych i nie tylko.

Prezydent podkreślił, że część obiektów przejętych przez Gminę trzeba będzie wyremontować i przystosować do nowych celów, ale część z tych obiektów należałoby sprzedać. Z tym ostatnim może być jednak pewien problem, bowiem Powiat też wielokrotnie próbował pozbyć się nieruchomości, które stały puste i niszczały, ale nie znaleźli się chętni na ich zakup.
- Wałbrzyskie drogi, które znajdowały się pod zarządem Powiatu, są w zróżnicowanym stanie. Najpilniejsze będą remonty ulicy Wysockiego oraz placu na Rozdrożu – mówi prezydent Szełemej. - Myślę,że jako Miasto zrobiliśmy wszystko, by mieszkańcy nie odczuli niedogodności związanych ze zmianą systemu funkcjonowania miasta. Przeszliśmy tę drogę sprawnie.

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group