Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 3468
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Szczawno Zdrój: Michał Bajor przyjedzie do Szczawna Zdroju

Sobota, 7 kwietnia 2012, 14:29
Aktualizacja: 14:30
Autor: opr. PAW
REGION, Szczawno Zdrój: Michał Bajor przyjedzie do Szczawna Zdroju
Fot. organizatorzy
29 kwietnia (niedziela, godz. 19:00) na scenie szczawieńskiego teatru wystąpi Michał Bajor.

„Od Piaf do Garou” to kolejny recital artysty, promujący jednocześnie nowy podwójny album z piosenkami francuskimi. To już 17 płyta w karierze fonograficznej Michała Bajora. Od wielu lat publiczność prosiła go o taką płytę i taki koncert.

Michał wychował się na piosenkach znad Sekwany. W roku 1984 Wojciech Młynarski rozwinął te zainteresowania i postawił przysłowiową kropkę nad „i” drogi estradowej artysty. I tak aktor stworzył swój własny teatr piosenki, podróżując po kraju i świecie z wieloma recitalami. Od 25 lat piszą dla niego najlepsi polscy kompozytorzy i autorzy tekstów, a piosenek tych jest już kilkaset.

Podczas recitalu w Teatrze Zdrojowym artysta zaśpiewa piosenki z repertuaru takich znakomitości muzycznych jak: Edith Piaf, Charlez Aznavour, Yves Montand, Gilbert Becaud czy Garou. Wszystkie w tłumaczeniach mistrza Wojciecha Młynarskiego i stylowych aranżacjach Wojciecha Borkowskiego, który będzie towarzyszyć artyście przy fortepianie.

Bilety na koncerty można nabyć w biurze Teatru (w godz. 9:00 – 14:00) i restauracji „Bohema” (w godz. 13:21).

Wcześniej, bo 19 kwietnia (czwartek, godz. 19:00) zapraszamy Państwa do Teatru Zdrojowego na rewelacyjny Koncert Wiedeński w wykonaniu Orkiestry Straussowskiej, która zaprezentuje największe dzieła Starego Wiednia, takie jak: Walc nad modrym pięknym Dunajem, Polkę Pizzikato, Marsz Radeckiego oraz Tritsch Tratsch Straussa. Muzycy zagrają również przeboje operowe, które solo wykona tenor Jędrzej Tomczyk. Zabrzmią zatem między innymi arie: Libiamo i La donna e mobile Verdiego, Brunetki Blondynki Jana Kiepury, a także Usta milczą, dusza śpiewa Franza Lehara i wiele, wiele innych wspaniałych, lubianych i znanych melodii.

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group