Czwartek, 17 czerwca
Imieniny: Alberta, Laury
Czytających: 1927
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Michał Fajbusiewicz będzie przestrzegał seniorów

Niedziela, 14 grudnia 2014, 6:25
Aktualizacja: 7:38
Autor: red
Wałbrzych: Michał Fajbusiewicz będzie przestrzegał seniorów
Fot. organizatorzy
W grudniu 2014 roku ruszyła czwarta edycja spotkań w ramach akcji społecznej pod hasłem „Nie znasz, nie otwieraj”. Prowadzący spotkania Michał Fajbusiewicz odwiedzi również Wałbrzych, aby osobiście ostrzec osoby starsze przed oszustami.

- Nieuczciwi akwizytorzy – sprzedawcy energii eklektycznej czy komunikacji - coraz częściej odwiedzają nasze domy i namawiają na podpisanie nowych umów, nie zawsze dla nas korzystnych. Niestety, w większości wypadków ofiarami oszustw i kradzieży we własnych mieszkaniach padają seniorzy – wyjaśnia Michał Fajbusiewicz.

Inicjatorem bezpłatnych informacyjnych spotkań w ramach akcji społecznej „Nie znasz, nie otwieraj” jest TAURON Polska Energia. Poprzednie edycji akcji spotkały się z bardzo pozytywnym przyjęciem wśród kuracjuszy i mieszkańców miejscowości uzdrowiskowych.
Spotkanie w Wałbrzychu w ramach akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” odbędzie się w poniedziałek 15 grudnia w Zespole Szkół Społecznych nr 1 o godz.10.00. W trakcie wykładu Michał Fajbusiewicz przedstawi główne zagrożenia, jakie czyhają na osoby starsze.

Według oficjalnych policyjnych statystyk, największym odsetkiem wykroczeń wobec seniorów są kradzieży i wyłudzanie pieniędzy. „Na administrację”, „na telekomunikację”, „na gazownię” - to są tylko niektóre z metod stosowane przez oszustów, którzy pod różnymi pretekstami nakłaniają seniorów na drogi zakup produktu bądź usługi.

Michał Fajbusiewicz szczegółowo opisze wszystkie najpopularniejsze techniki, a także wskaże proste rozwiązania, które pozwolą zwiększyć bezpieczeństwo w domu.

Spotkaniu towarzyszyć będzie trening asertywności. Ćwiczenia prowadzone przez profesjonalnego trenera pozwolą uczestnikom rozwinąć asertywną postawę i nauczyć się przyjmowania jej podczas kontaktów z przedstawicielami handlowymi. Omówione zostaną również reguły podpisywania bezpiecznych umów oraz najważniejsze prawa każdego konsumenta.

Po zakończeniu spotkania wszyscy seniorzy otrzymają „Poradnik bezpiecznego seniora”, zawierający najważniejsze informacje i porady, a także upominek od organizatora – kalendarz na 2015 rok.

Harmonogram spotkań w innych miastach oraz wszelkie informacje na temat akcji „Nie znasz, nie otwieraj!” znajdują się na stronie: www. bezpieczniki.tauron-pe.pl/spotkania/Strony/spotkania.aspx

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group