Czytających: 4195

Wrocław: Michał na podium

Poniedziałek, 5 stycznia 2015, 14:26
Po przerwie świąteczno – noworocznej odbył się turniej squasha we wrocławskim klubie Hasta la vista.

Turniej miał kategorię B+, czyli w rankingu squsha był jednym z lepiej punktowanych turniejów PFS. W turnieju tym startowało ponad 40 zawodników.

Swoją poświąteczną formę sprawdził w nim również wałbrzyszanin Michał Szymczak. Michał ostatecznie zajął 3. miejsce po drodze rozgrywając kilka bardzo dobrych meczów.

Michała zatrzymał dopiero w półfinale zawodnik z Pakistanu Kallemullah Khan. W bardzo dobrym pojedynku toczonym w szybkim tempie Michał uległ mu 3:1. Zawodnik ten wygrał cały turniej. Coraz bardziej dojrzała gra Michała poparta dobrą techniką i kondycją przekłada się na coraz lepsze wyniki z bardziej doświadczonymi zawodnikami.

Ostateczna kolejność zawodów:
1) Kallemullah Khan
2) Przybysz Grzegorz
3) Szymczak Michał

W turnieju tym startowało też oprócz Michała dwóch wałbrzyszan: Tomasz Pieśla (21. miejsce) i Kamil Plinta (24. miejsce).