Poniedziałek, 8 marca
Imieniny: Beaty, Jana
Czytających: 2315
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Michał Zygmunt w A’Propos – BILETY DO WYGRANIA

Wtorek, 10 maja 2011, 13:49
Aktualizacja: Wtorek, 24 maja 2011, 6:47
Autor: red
Wałbrzych: Michał Zygmunt w A’Propos – BILETY DO WYGRANIA
Fot. organizatorzy
20 maja o godzinie 20.00 w klubie A’Propos wystąpi Michał Zygmunt. Mamy dwie podwójne wejściówki na ten koncert.

By wygrać wejściówkę na koncert Michała Zygmunta wystarczy wziąć udział w naszym konkursie i odpowiedzieć na pytanie, które brzmi: Czy Michał Zygmunt gra na gitarze?

Odpowiedzi należy wysyłać na numer 7116 w treści smsa wpisując: PT.KONW:MZ.TAK lub PT.KONW:MZ.NIE

Na odpowiedzi czekamy do 18 maja do godziny 20.00. Ze zwycięzcami skontaktujemy się telefonicznie. Cena smsa 1 zł + VAT.

Michał Zygmunt to znany gitarzysta i kompozytor jazzowy z Wrocławia. Michał Zygmunt nazywany jest mistrzem akustycznej gitary jazzowej. Muzyk studiował grę na gitarze na Wydziale Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach. Zadebiutował w czerwcu 2008 roku płytą „Światy”, która uznana została przez dziennikarzy muzycznych za debiut wyjątkowy. W recenzjach nazwano jego muzykę esencją world jazzu.

„Światy” to autorskie kompozycje, bliskie tradycji europejskiego jazzu. Płyta została nagrana jedynie przy użyciu gitar akustycznych, potraktowanych w nietypowy wirtuo- zerski sposób.
Muzyka Michała Zygmunta wykracza poza ścisłą definicję jazzu. Jest mieszanką fingerstyle z odmianą etnicznego jazzu i sięga swoimi korzeniami do kultury cygańskiej, afrykańskiej, a także flamenco. Niewielu jest muzyków, którzy wybierają podobną drogę.

W 2010 roku ukazała się druga autorska płyta Michała Zygmunta „Organic”, która jest połączeniem surowego brzmienia gitar akustycznych z głęboką miłością do muzyki świata. Gitary akustyczna w rękach tego artysty ujawnia nowe oblicze. Michał Zygmunt łączy wysokiej klasy wirtuozerię, wrażliwość i spontaniczność. Dzięki temu charyzmatycznie wciąga w atmosferę swojej muzyki, w której obok siebie współbrzmią cisza, oddech i melodia. Z tradycyjnym jazzem grę wrocławskiego muzyka łączy improwizacja. Żywiołowy i ekspresyjny wykonawca dojrzale i swobodnie porusza się w różnych stylistykach. Posiada olbrzymi potencjał, który prezentuje w kolejnych przedsięwzięciach. Na nowej płycie znalazło się 14 premierowych autorskich utworów i dwa standardy.

Pod koniec marca rozpoczęła się sesja nagraniowa do kolejnej płyty gitarzysty. Muzyka została napisana do przedwojennych, archiwalnych zdjęć, których bohaterami są żyjący wtedy ludzie. Obraz wsi i małych miasteczek, codzienne życie, narodziny, wesela, jarmarki, praca i pogrzeby to motywy, z których utkana jest muzyczna opowieść. Premiera nowego krążka planowana jest na początek czerwca.

W jednym z wywiadów muzyk powiedział : „Dla mnie najważniejsze żeby muzyka niosła jakieś emocje, budowała napięcie i opowiadała historię. Myślę że niezależnie od tego czy grasz solo czy z zespołem najważniejsze jest, by muzyka docierała do do autentycznych emocji. Nieważne czy grasz na gitarze czy na jakimkolwiek innym instrumencie, masz takie samo do zrealizowania- opowiedzieć kawałek siebie światu.”

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group