Niedziela, 5 lipca
Imieniny: Antoniego, Karoliny, Marii
Czytających: 2339
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Michelangelo w Karnawale

Wiadomości: Wałbrzych
Sobota, 24 stycznia 2015, 6:30
Aktualizacja: 15:03
Autor: opr. red.
Fot. Robert Bajek
Wczoraj w wałbrzyskiej filharmonii odbył się niezwykły koncert, podczas którego słuchaczom zaprezentował się zespół kameralny Filharmonii Sudeckiej – "Michelangelo Ensemble". W programie koncertu znalazły się znane, popularne utwory takie jak między innymi "Libertango", "Pink Panther", "Riverdance", "Dziecko Rosemary" czy "W małym kinie".

Istniejący od 2010 roku zespół "Michelangelo Ensemble" tworzą młodzi instrumentaliści związani przeważnie z Filharmonią Sudecką. Pomysłodawcą powstania formacji, jak również autorem wszystkich aranżacji jest Paweł Stuczyński – kontrabasista, pianista i kompozytor. Nazwa zespołu pochodzi od słynnego klubu w Buenos Aires, zwanego też Katedrą Tanga. "Michelangelo Ensemble" oprócz muzyki klasycznej prezentuje oryginalne interpretacje znanych utworów w niecodziennym składzie i niebanalnej oprawie.

Zespół występuje w składzie: Paweł Stuczyński - fortepian i aranżacje, Anna Osowska-Kud - I skrzypce, Agnieszka Guzek-Szymańska - II skrzypce, Magdalena Nienartowicz - altówka, Wojciech Kud - wiolonczela i Tomasz Borski - kontrabas. Wszyscy jego członkowie posiadają bogate doświadczenie muzyczne, są aktywni na krajowych i zagranicznych scenach. Na swoim koncie mają recitale solowe, współpracę z wieloma zespołami, orkiestrami kameralnymi, udział w międzynarodowych tournee i grę pod batutą wielu znakomitych dyrygentów w znanych światowych salach koncertowych.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group