Piątek, 1 marca
Imieniny: Antoniego, Dawida, Radosława
Czytających: 5813
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Miedź jest w cenie

Wtorek, 31 października 2023, 6:39
Autor: red
Wałbrzych: Miedź jest w cenie
Fot. KMP Wałbrzych
W toku wykonanych czynności operacyjnych i procesowych funkcjonariusze pierwszego komisariatu zatrzymali 27–letnią kobietę oraz 36–letniego mężczyznę, którzy w połowie tego miesiąca z terenu jednej z posesji na Szczawienku wykradli sporą ilość miedzianych kabli wraz z drewnianymi bębnami.

Do kradzieży doszło 15 października na terenie jednej z posesji przy ul. Stacyjnej w Wałbrzychu, o czym po kilku dniach od zdarzenia zaalarmował funkcjonariuszy właściciel terenu. Okazało się, że sprawcy weszli na teren i wynieśli z niego cztery bębny owinięte kablami miedzianymi o łącznej długości blisko 1500 metrów, powodując straty na rzecz pokrzywdzonego w kwocie około 14 tys. złotych.

Policjanci kryminalni pierwszego komisariatu realizując zebrane w sprawie informacje już 19 października zatrzymali 27-letnią kobietę. Później pracowali także nad ustaleniem miejsca pobytu 36-letniego mężczyzny. Podejrzany trafił ostatecznie w ręce dzielnicowych z tej samej jednostki 23 października. W toku wykonanych czynności mundurowi odzyskali niewielką część skradzionego mienia, która ukryta była w zaroślach przy ul. Świdnickiej w Wałbrzychu.

Podejrzani przyznali się do zarzucanego im czynu i staną teraz przed sądem. Za kradzież grozi im kara pozbawienia wolności do lat 5.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
1
13%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
13%
Złości
6
75%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group