Piątek, 12 kwietnia
Imieniny: Damiana, Juliusza
Czytających: 3931
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Miedź wciąż w cenie

Środa, 29 września 2021, 8:38
Aktualizacja: 11:50
Autor: red
Wałbrzych: Miedź wciąż w cenie
Fot. KMP Wałbrzych
W toku wykonanych czynności operacyjnych i procesowych funkcjonariusze pierwszego komisariatu zatrzymali dwóch 31–letnich mężczyzn, którzy w minioną niedzielę późnym wieczorem z terenu jednej z posesji wykradli sporą ilość miedzianych kabli.

Do kradzieży doszło 26 września po godzinie 22:00 na terenie jednej z posesji przy ul. Wyszyńskiego w Wałbrzychu, o czym zaalarmował funkcjonariuszy właściciel terenu. Okazało się, że sprawcy wykorzystując otwartą bramę, weszli na teren i wynieśli z niego kable miedziane, powodując straty na rzecz pokrzywdzonego w kwocie około tysiąca złotych.

Policjanci prewencji pierwszego komisariatu już po kilkudziesięciu minutach zatrzymali pierwszego z 31-latków. Mieszkaniec naszego miasta noc spędził w wałbrzyskiej komendzie. W tym czasie funkcjonariusze pracowali nad ustaleniem miejsca pobytu drugiego mężczyzny. Podejrzany trafił ostatecznie w ręce policjantów kryminalnych tej samej jednostki następnego dnia w godzinach popołudniowych.

W toku wykonanych dalszych czynności mundurowi odzyskali część skradzionego mienia, która ukryta była w pobliskich do miejsca zdarzenia zaroślach. Udowodnili również jednemu z mężczyzn, że 17 sierpnia dokonał kradzieży sklepowej, wynosząc z jednej z wałbrzyskich drogerii kosmetyki o łącznej wartości blisko 2200 złotych.

Podejrzani przyznali się do zarzucanych im czynów i staną teraz przed sądem. Za popełnione przestępstwo pierwszemu z 31-latkowi grozi kara pozbawienia wolności do lat 5. Drugi z nich może spędzić w więzieniu 7,5 roku, gdyż działał w warunkach recydywy.

Twoja reakcja na artykuł?

0
0%
Cieszy
6
60%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group