Wtorek, 2 marca
Imieniny: Heleny, Halszki, Pawła
Czytających: 3781
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie już za nami

Wtorek, 15 marca 2011, 15:22
Aktualizacja: 19:14
Autor: red
Wałbrzych: Międzynarodowe Targi Turystyczne ITB w Berlinie już za nami
Fot. Arek Grudzień
Wałbrzych już po raz 15 prezentował się na Międzynarodowych Targach Turystycznych w Berlinie.

Targi ITB Berlin to jedno z najważniejszych światowych spotkań branży turystycznej, które co roku przyciągają rekordową liczbę wystawców z ponad 200 krajów.

W tym roku szacuje się, że targi odwiedziło 169 295 osób z całego świata. Obecność naszego kraju w Berlinie była w tym roku szczególna, gdyż Polska była krajem partnerskim targów. Na powierzchni 1700 metrów kwadratowych zaprezentowały się wszystkie regiony Polski, w tym również Gmina Wałbrzych.

Odwiedzający mogli zapoznać się z ofertą turystyczną i kulturalną naszego miasta. Promowaliśmy między innymi zamek Książ, Państwowe Stado Ogierów, Palmiarnię oraz cały Powiat Wałbrzyski. Prezentowane było również historyczne centrum miasta oraz Stara Kopalnia, która ma szansę stać się turystycznym hitem turystyki industrialnej. Dużym zainteresowaniem cieszyły się mapy i broszury rowerowe oraz przewodniki po Wałbrzychu. Nasze stoisko odwiedzali turyści z całego świata. Z okazji objęcia przez Polskę partnerstwa nad targami ITB 2011, prezentacja naszego kraju była bardzo uroczysta i efektowna. Na narodowym stoisku pojawili się m.in. Lech Wałęsa i Minister Sportu i Turystyki Adam Giersz. Na naszej hali można było spotkać oficjalne maskotki Euro 2012, a pobyt gościom umilali tancerze z grupy tanecznej Volt, którą prowadzi Agustin Egurrola. Ceremonię otwarcia prowadziła Monika Richardson, a goście mogli podziwiać znakomite trójwymiarowe filmy, których autorem jest Tomasz Bagiński.

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group