Piątek, 19 sierpnia
Imieniny: Bolesława, Juliana
Czytających: 3647
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Miejska Inauguracja Roku Szkolnego

Poniedziałek, 4 września 2017, 16:49
Aktualizacja: Czwartek, 7 września 2017, 17:12
Autor: Robert Bajek
Wałbrzych: Miejska Inauguracja Roku Szkolnego
Fot. Robert Bajek
W II Liceum Ogólnokształcącym w Wałbrzychu odbyła się dzisiaj uroczysta, Miejska Inauguracja Roku Szkolnego 2017/2018.

W uroczystości udział wzięli wałbrzyscy parlamentarzyści, przedstawiciele władz wojewódzkich i miejskich, przedstawiciele miejskich spółek, instytucji kulturalno-oświatowych, straży pożarnej, straży miejskiej, policji, przedstawiciele duchowieństwa, związków zawodowych, szkół, uczelni, placówek wychowawczych, harcerstwa i oczywiście młodzież szkolna.

- Jest to dobry moment, aby zaprezentować przynajmniej kilka najważniejszych refleksji przed tym nowym rokiem szkolnym. Nie jest on taki sam jak wiele poprzednich. Wiemy o dużych zmianach, wprowadzonych zgodnie z nową ustawą. Naszą rolą - moją i moich współpracowników, dyrektorów szkół i placówek jest takie wdrożenie obowiązującego prawa, aby odbyło się to w sposób płynny i najmniej dokuczliwy dla nauczycieli, pracowników, uczniów. Zmiany zawsze wywołują niepokój. Chcemy, aby ten niepokój albo nie dotknął nikogo, albo też w stopniu, który będzie niedostrzegalny. Tę uwagę kieruję przede wszystkim do dzieci, młodzieży i do nauczycieli. Wszystko powinno być wprowadzane tak, abyście weszli w ten nowy rok szkolny z nadzieją, optymizmem. Więzi nawiązane w szkole średniej są zwykle najtrwalsze. Wierzę, że w szkołach wałbrzyskich te więzi będą trwale spajały młodzież z Wałbrzychem, waszym, naszym, moim miastem. Chciałbym, abyście budowali poczucie tożsamości ze szkołą, z miastem, aby to nasze hasło i przesłanie: "Studiuj w Wałbrzychu", "Zostań w Wałbrzychu", "Żyj w Wałbrzychu" zaczynało się rodzić już w czasach licealnych. Będziemy młodym ludziom coraz bardziej sprzyjać w podjęciu decyzji o pozostaniu w Wałbrzychu, studiowaniu w Wałbrzychu. A w razie studiowania poza Wałbrzychem, to żeby powroty były jeszcze częstsze niż do tej pory. Mówimy o mieszkaniach, mówimy o ciekawej pracy. Wiele się zmienia. Jeszcze kilka lat temu mówienie o tym, że będzie tu czekała ciekawa praca było trochę zawołaniem abstrakcyjnym, bo raczej mówiliśmy o bezrobociu. A dzisiaj praktycznie każda osoba wykształcona, przygotowana do zawodu znajduje natychmiast pracę. Mamy coraz większy problem z brakiem rąk, brakiem ludzi do pracy. Dlatego życzę w tym nowym roku szkolnym, aby już 4-letnia nauka w liceach była początkiem budowania trwałej więzi ze swoim miastem, również w rozwoju zawodowym, profesjonalnym - powiedział Roman Szełemej, prezydent Wałbrzycha.

W ramach uroczystości odbyło się wręczanie nauczycielom nominacji na wyższe stopnie zawodowe, nominacji dyrektorskich, nagród i podziękowań a część artystyczną wypełniły występy uczniów IILO.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group