Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 2287
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miejska Wigilia w Szczawnie–Zdroju

Wiadomości: Sczawno-Zdrój
Piątek, 26 grudnia 2014, 17:25
Aktualizacja: Sobota, 27 grudnia 2014, 8:00
Autor: Katarzyna Szwarc
Fot. Katarzyna Szwarc
W poniedziałkowy wieczór w Parku Zdrojowym w Szczawnie–Zdroju odbyło się spotkanie wigilijne włodarzy miasta z mieszkańcami uzdrowiska.

Koncert kolęd i pieśni bożonarodzeniowych, który odbył się w pobliżu muszli koncertowej, otworzył burmistrz Szczawna-Zdroju – Marek Fedoruk. Wraz z uczniami szczawieńskich szkół kolędowała większość zebranych mieszkańców miasta oraz przyjezdnych kuracjuszy.

Repertuar piosenek był niezwykle szeroki, bowiem oprócz tradycyjnych polskich kolęd, np. „Cicha noc” czy „Pójdźmy wszyscy do stajenki”, zaśpiewano również m.in. „Feliz Navidad”. Po części artystycznej wszyscy chętni mogli udać się do gmachu hali spacerowej, gdzie czekały już świąteczne potrawy oraz opłatek.

***

Uroczystość swoją obecnością zaszczycili Ks. Jarosław Żmuda – proboszcz szczawieńskiej parafii i Pani Katarzyna Mrzygłocka - Poseł na Sejm RP.

W pierwszej części w świąteczny nastrój, zebranych, wprowadził występ w wykonaniu dzieci z Przedszkola Miejskiego, uczniów z Miejskiej Szkoły Podstawowej i Publicznego Gimnazjum, dopełnieniem którego był koncert Zespołu muzycznego „TRE VOLTO”. Piękne tradycyjne kolędy w wykonaniu wychowanków szczawieńskich placówek oświatowych zaingurowały wigilijne spotkanie w atmosferze nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Do wspólnego kolędowania zaproszeni zostali Burmistrz, Pani Poseł, Proboszcz parafii, Przewodnicząca Rady Miejskiej i Prezes Spółki „Uzdrowisko Szczawno-Jedlina” oraz wszyscy zgromadzeni.

Po wspólnym kolędowaniu, życzenia świąteczne złożyli wszystkim zebranym Burmistrz Marek Fedoruk oraz Poseł Katarzyna Mrzygłocka, a wspólną modlitwę poprowadził Ksiądz Jarosław Żmuda. Po modlitwie zebranych nastąpiło symboliczne dzielenie się opłatkiem, niosące przesłanie do pojednania się, wzajemnych życzeń i radości.

Po życzeniach burmistrz i proboszcz zaprosili mieszkańców i gości na wspólny wigilijny posiłek oraz łamanie się opłatkiem do hali spacerowej.

Radosne spotkanie zakończyło się przekazaniem zgromadzonym świątecznych, słodkich upominków.

źródło: www.szczawno-zdroj.pl

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group