Poniedziałek, 15 lipca
Imieniny: Henryka, Włodzimierza
Czytających: 5721
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych: Mieli zajęcia z edukacji ekologicznej

Czwartek, 20 czerwca 2024, 8:35
Aktualizacja: 9:07
Autor: E.Bujak
Wałbrzych: Mieli zajęcia z edukacji ekologicznej
Fot. E.Bujak
Uczniowie z klasy 1 b Publicznej Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 26 w Wałbrzychu w roku szkolnym 2023/24, w ramach współpracy z Polskim Związkiem Łowieckim oraz Lasami Państwowymi, realizowali Program Zajęć Edukacji Ekologicznej. Od kwietnia do czerwca brali udział w zajęciach oraz warsztatach przeprowadzanych w szkole i w lesie.

W kwietniu i w czerwcu uczniowie z klasy 1b uczestniczyli w zajęciach edukacji ekologicznej przeprowadzonych przez p. Katarzyna Nisiewicz, pracownika PZŁ oraz p. Piotra Sawickiego, pracownika Lasów Państwowych. Dzieci poznały podstawowe zasady zachowania w lesie. Dowiedziały się o jego warstwowej budowie oraz nauczyły się rozpoznawać i nazywać rośliny i zwierzęta w nich zamieszkujące, o ich warunkach życia, zwyczajach, sposobie odżywiania. Miały też możliwość zapoznać się ze sposobami ich wabienia. Usłyszały ciekawostki na temat leśnych odgłosów. Omówiły również zasady dbania o środowisko naturalne.

14 czerwca ostatni raz w tym roku szkolnym uczniów odwiedził Pan Piotr Gąsior Łowczy okręgowy PZL, który wręczył dzieciom upominki. Po odegraniu na rogu sygnału wymarszu przez pana Leśniczego Sawickiego, dzieci wyruszyły na lekcje przyrody na leśna polanę. Leśniczy tym razem odkrył uczniom klasy 1b tajemnice leśnych łowów. Dzieci słuchały opowieści o zwierzętach, obserwowały rośliny i ptaki przez lornetkę. Był też pokaz gry na rogu. Wspólne ognisko z pieczeniem kiełbasek i zabawa przy ognisku zakończyła szkolną wyprawę. Było wspaniale! Chcemy takich lekcji przyrody więcej! Dziękujemy pracownikom PZŁ i Lasów Państwowych za poświęcony czas i lekcje o przyrodzie.

foto i tekst E.Bujak

Twoja reakcja na artykuł?

2
22%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
22%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
5
56%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2024 Highlander's Group