Piątek, 23 października
Imieniny: Marleny, Seweryna
Czytających: 2066
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mielniczuk zastępuje Ewangielu

Wiadomości: Wałbrzych
Środa, 23 lutego 2011, 18:26
Aktualizacja: 18:26
Autor: Sven
Fot. red
WZWiK pozostanie na razie pod rządami pełnomocnika. Został nim Marek Mielniczuk, pełniący funkcję Zastępcy Dyrektora ds. Inwestycji i Rozwoju.

Przewodniczący Zarządu Wałbrzyskiego Związku Wodociągów i Kanalizacji Stefanos Ewangielu nie został jak na razie odwołany ze swojego stanowiska. Od piątku ma zarzuty prokuratorskie, a od poniedziałku pozostaje na zwolnieniu lekarskim. Na polepszenie jego stanu zdrowia może nie wpłynąć fakt, że prokuratura nadal prowadzi śledztwo i wezwania na przesłuchanie mogą się spodziewać osoby mogące ugruntować postawione już zarzuty.

To jednak nie koniec problemów przewodniczącego. Na wczorajszej konferencji prasowej posłanka PiS-u Anna Zalewska poinformowała, że według jej wiedzy są poważne problemy z rozliczeniem realizacji projektu budowy oczyszczalni ścieków i kanalizacji.
– Do 28 lutego kompletne sprawozdanie z realizacji tych inwestycji musi się znaleźć w Ministerstwie Ochrony Środowiska i Zasobów Naturalnych. Ministerstwo jest zaniepokojone, ponieważ dokumentacji jeszcze nie ma, a projekt będzie kontrolowany przez Komisję Europejską pod kątem realizacji celu podstawowego, czyli uzyskania efektu ekologicznego – relacjonowała Anna Zalewska.

Przypomnijmy, że projekt, o którym mowa, realizowany był od 2005 roku i ma być zakończony do 28 lutego 2011 roku. Dotyczył rozbudowy i modernizacji oczyszczalni ścieków w Cierniach, Jugowicach i Boguszowie–Gorcach. Ponadto obejmował budowę i modernizację kanalizacji w Wałbrzychu, Świebodzicach, Boguszowie–Gorcach, Szczawnie–Zdroju, Głuszycy, Walimiu i Jedlinie–Zdroju.

Czytaj również

Komentarze (24) Dodaj komentarz

~Monia 23-02-2011 18:33
Pani Zalewska niech się zapyta pana Bartolika gdzie są pieniądze z boiska na Blankowej ? Zapomniał wół jak cielęciem był
~olo 23-02-2011 18:42
Przepraszam na ten artykulik jest o Wodociągach czy o PIS ?? I jeszcze jedno Bartolik był Prezydentem ci vice I czy To Bartolik brał kasę za te boisko. Oraz czy Bartolik kupował głosy czy Stefanos ?
~gogul45 23-02-2011 18:52
Rozchorowal sie biedaczek /ciekawe na co ? /
~1500100900 23-02-2011 19:12
no to teraz czekamy aby Krukoszenko z taką determinacją, jaka wykazał przy kontroli zwolnienia Rosiaka, dazył do zbadania zasadności wydania zwolnienia lekarskiego Stefka... w imie tych wysokich standardów panujacych w PO oraz przejrzystości Wałbrzycha... do dzieła Krukoszenko!
~23-02-2011 :-) 23-02-2011 19:37
Kto mu dał zwolnienie? Najlepiej zwiać na L4 i brać dalej kasę. Gościu widać jest "przynitowany do stołka".Facet nie ma wstydu, powinien sam zrezygnować a Kruczkowski i tak by mu znalazł ciepłą posadkę w innej spółce:-) I nie wiem czy to prawda ale podobno Stefanos ma tylko podstawowe wykształcenie? Jeśli jest to prawdą to śmiech na sali. Facet bez wykształcenia na takim stanowisku może się znaleźć tylko po linii politycznej.
~wałbrzyszanin 23-02-2011 19:52
Stefanos Ewangielu wystartuje na Senatora RP (matura nie jest konieczna!) a Roman Ludwiczuk zostanie nowym Prezesem WZWiK. Tak oczyści się Wałbrzych z korupcji politycznej. Odwołanie Stefana Ewangielu jako przedstawiciela Rady miejskiej w WZWiK rozpatrzy rzetelnie Przewodniczacy Komiski Etyki RM , Przewodniczacy Klubu PO w Radzie Miejskiej Stefan Ewangielu. Będzie dobrze!!!
~mist 23-02-2011 20:01
Nie był nim z pewnością lekarz Longina Rosiaka. hahahahaha.
~Ioo 23-02-2011 20:07
A tylko on jako radny kupował głosy i jest w miejskich spółkach? Powinni wszystkich z PO co są w miejskich spółkach i dostali się do rady miasta przefiltrować i prześwietlić. Skoro on kupował to inni święci ?
~Alex 23-02-2011 20:43
Mielniczuk powiązany rodzinnie z Urzędem Miasta ? To się nazywa przejrzysty Wałbrzych!!! Czyli stare,sprawdzone metody prawda ?
~lonia 23-02-2011 20:45
Stefanos
~ktoś 23-02-2011 21:30
Ale wy sie śmiesznie napinacie - artykuł nie podaje prawdziwych informacji z tego co dzisiaj było na TV - Ewangielu jest na urlopie a nie na zwolnieniu - a raport z projektu zostanie złożony do 28 lutego - wiec poczekajmy czy Zalewska ma racje czy Mielniczuk. A Pani Zalewska obiecywała pomoc dla Projektu - takie małe pytanie w czym ona pomogła?? - bo jakoś wcześniej nie słyszałem -a dobro tego projektu powinno znajdowac się ponad podziałami i nawet jak są teraz jakieś problemy to wydaje mi sie że powinna pomóc w ich rozwiązaniu a nie tylko szukac dziury w całym - to na pewno nie pomoże a wręcz przeciwnie. No ale cóż czekajmy do poniedziałku - złożą w Warszawie ten raport czy nie - Zalewska prawdę mówi czy nie?? pozdr
~och 23-02-2011 21:51
no i trza sprawdzic panie redaktorze,czy faktycznie jest na chorobowym,a nie pisac glupoty. i druga sprawa,a skad pan redaktor wie,ze przesluchania moga ugruntowac zarzuty,a moze odwrotnie
~ 23-02-2011 22:33
To najlepiej sprawę L-4 Stefanosa E. należy zgłosić do ZUS, czy zasadnie jest na tym L-4
~wodnik 23-02-2011 22:42
i co z tego,ze Mielniczuk powiazany z ratuszem,ale przynajmniej elokwentny,wyksztalcony wiem co pisze znam goscia jest obiektywny
~hmmm 24-02-2011 8:04
jak beda jakies problemy z rozliczeniem, to Unia dopiero nam dowali.
~och 24-02-2011 9:29
ja bym sprawe L-4 zglosil do prokuratury
~pol 24-02-2011 9:30
mielniczzuk elokwentny,obiektywny buuuhahahaha
~hmmm 24-02-2011 9:51
fakt jest taki. jezeli beda jakies nieprawidlowosci, chociazby takie, ze pieniadze nie zostaly wydane w sposob taki jak bylo to zapisane w projekcie o dofinansowanie to miasto bedzie musialo zwrocic cala dotacje. Wszelkie wydatki od zakup sprzetu, materialu, koszty prac, place od kierownikow do zwyklych pracownikow musza byc udokumentowane i zaksiegowane.
~och 24-02-2011 16:58
hmmm. ales ty obeznany. zielonego pojecia nie masz,a madrujesz sie jakbys sie znal. jakie koszty zakupu sprzetu,jakie place,co ty czlowieku pierdo...
~mist 24-02-2011 17:50
A bo to pierwszy raz? Zjadł wszystkie rozumy włącznie ze swoim i teraz pewnie posługuje się znowu Wikipedią. Debil skończony. Omnibus od siedmiu boleści. Typowy internetowy trol.
~hmmm 24-02-2011 19:15
hehehe glaby. widze, ze nie macie pojecia o pisaniu projektow o dofinansowanie z uni europejskiej. Aby takie dofinansowanie dostac to musisz spelnic kilka warunkow. Nie wyglada to tak, ze ja chce tyle kasy na to i tyle ci daja i na tym koniec. Rozpisac trzeba wszystko szczegolowo, od pensji pracownikow, cen materialow i koszty prac, ksiegowosc, a nawet sprzet multimedialny. i uzasadnic potrzebe tych rzeczy. Malo tego, trzeba pilnowac kazdej wydawanej zlotowki, ksiegowac ja i dokumentowac. Dostac pieniadze z uni to nie sukces. Trzeba je odpowiednio wydac. Jezeli beda nieprawidlowosci w postaci braku dokumentaci i ksiegowosci unia stwierdzi, ze pieniadze od niej zostaly wydanie niezgodnie z planem i zarzada zwrotu calosci. Nie wiem na co byly pieniadze z uni dla wodociagow, ale ja bralem udzial w dwoch projektach w ktorych zapisywalem nawet koszt zakupu kilku laptopow. Potem musialem sie z tego rozliczac, moze nie ja, lecz biuro ksiegowosci na ktore pieniadze tez zapisalem w projekcie i z tego tez sie rozliczylem. Ale to ja jestem glab i idiota, a wy klakierskie platfusy wiecie lepiej. Napiszcie cos o projektach z uni. Chetnie poczytam jak to sie robi wedlug was. Jezeli jestescie urzedasami to wspolczuje... niezly poziom tam w ratuszu trzymacie... juz wiem skad u skretkowicza w poprzedniej kadencji bylo 140 bledow we wnioskach o dofinansowanie do remontow drog.. Na nastepny raz polecam wypowiadac sie w tematach o ktorych ma sie choc odrobine pojecie, w przeciwnym wypadku wychodzi sie na debila. Taie sa fakty. z kazdej zlotowki otrzymanej od Uni trzeba sie rozliczyc. Malo tego nie mozna zawyzac kosztow. Jezeli Stefek roztrwonil gdzies kase no to lipa. Wodociagi poleca na grube miliony, bo chyba o takich mowa... a kto za to zaplaci? my podatnicy! Milego dnia.
Maku 25-02-2011 10:12
Ludzie! Konstruktywna dyskusja, a nie przekrzykiwanie się obelgami. To nie prowadzi do niczego konkretnego. Poza tym, że sobie nawciskacie ile wlezie.
~ciekawy 25-02-2011 16:43
Ciekawe czy zostawią Plutę na stanowisku rzecznika wodociągów. Z taką zażartością pisał o Wildzie w wałbrzyskich gazetkach a potem okazało sie, ze sprostowanie zamieściło WZWiK, co oznacza chyba że wodociągi płaciły za te wypociny z pieniędzy na promocję. Czy prokuratura też bada finanse WZWiK wydane w kampanii wyborczej , ciekawe
~Grażyna 13-03-2011 1:57
Dlaczego nie można znaleźć pana Marka Mielniczuka na liście członków Polskiej Izby Inżynierów ? Może ktoś znalazł ? jak można zostać biegłym sądowym jeżeli nie jest się wpisanym na listę Polskiej Izby Inżynierów ? Piotr Kruczkowski nawet nie dbał o pozory bo jak dyktator podano tylko jedna propozycję na przewodniczącego i to zięcia swojego zastępcy Zygmunta Nowaczyka. A obok Kruczkowskiego była pani Renata Wierzbicka która jest przewodnicząca Komisji Rewizyjnej jak ja pani będąc członkiem Zgromadzenia Wspólników WZWiK może sama siebie sprawdzać zgodnie ze statutem Gminy Wałbrzych ? WZWiK jest jednostką organizacyjna Gminy Wałbrzych. A autorką Uchwały Rady Miasta Wałbrzycha o rozszerzenie liczby członków 0 6 osób w WZWiK na podstawie której między innymi weszła Renata Wierzbicka do Zgromadzenia Wspólników WZWiK jest Agnieszka Kołacz- Leszczyńska która jest zatrudniona na umowę o pracę razem ze Zdzisławem Dobrowolskim w WZWiK . Grupa wałbrzyszan złożyła do Wojewody Dolnośląskiego wniosek o Uchylenie Uchwały Rady Miasta Wałbrzycha na podstawie której Stefania Pawełek , Renata Wierzbicka , Piotr Kwiatkowski, Ilona Socha , Krystyna Olanin weszli do Zgromadzenia WZWiK > Wojewoda nie wydał jeszcze do tej pory Decyzji zgodnie z prawem .

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group