Czwartek, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 3507
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION, Mieroszów: Mieroszów stawia na turystykę

Środa, 17 kwietnia 2019, 10:38
Autor: red.
REGION, Mieroszów: Mieroszów stawia na turystykę
Fot. ilustracyjne
Kolejna wieża widokowa, nowe parkingi, stałe połączenie kolejowe i drogowe z Adrspachem – to pomysły Gminy Mieroszów na rozwój turystyki przygranicznej.

- Jesteśmy bardzo zainteresowani turystyką. Wystąpiłem do PKP Nieruchomości o to, żeby przekazali mi plac składu opałowego, który jest w zarządzie Nieruchomości, po to, żeby zorganizować tam parking. Strona czeska wyraziła wolę, że od 2020 roku mogłoby być stałe połączenie kolejowe między Mieroszowem a Adrspachem. Oczywiście jest to jeszcze na zasadzie uzgodnień w Hradcu Kralovem. Mam w tej sprawie partnera po stronie czeskiej w postaci Starosty Pavla Hecki z Mezimesti. Jesteśmy w stałym kontakcie. Mam nadzieję, że uda się to zrealizować w przyszłym roku. Natomiast w tym roku strona czeska wyraziła wolę współpracy i jest skłonna aby od 1 maja na trasie Mieroszów - Adrspach kursowały czeskie busy - powiedział Andrzej Lipiński - Burmistrz Mieroszowa.

Jest też szansa na to, że w naszym regionie powstanie kolejna wieża widokowa. Będzie zlokalizowana na Lesistej Wielkiej. Na temat tej inwestycji Andrzej Lipiński powiedział:

- Wystąpiliśmy o środki z Interregu na budowę wieży na Lesistej Wielkiej. Mamy dokumentację, mamy projekt, mamy pozwolenia. Jeszcze tylko kwestia środków finansowych. Jeżeli się pojawią, to będziemy to realizowali. A jeżeli nie, to będziemy szukali podmiotów i partnerów do budowy wieży w tym kompleksie. Lesista Wielka to nie jakiś stożek, tylko wielka polana. Korzysta z niej bardzo dużo ludzi. Drogi są w bardzo dobrym stanie, można jeździć na rowerach, można przejść pieszo. Ta wieża ma być wykonana z drewna. Na Dzikowcu jest wieża drewniana, w Mieroszowie już jest wieża drewniana, a teraz chcemy zbudować drewnianą wieżę na Lesistej Wielkiej.

Twoja reakcja na artykuł?

10
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
8%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
15%
Przeraża

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group