Sobota, 25 września
Imieniny: Aurelii, Władysława
Czytających: 4191
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Mierzą prędkość

Niedziela, 5 lipca 2020, 8:47
Aktualizacja: Poniedziałek, 6 lipca 2020, 8:18
Autor: red
Wałbrzych/powiat wałbrzyski: Mierzą prędkość
Fot. KMP Wałbrzych
Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Wałbrzychu 5 lipca od godzin porannych na terenie naszego miasta oraz powiatu wałbrzyskiego prowadzą ogólnopolskie wzmożone działania pn. „Kaskadowy pomiar prędkości”. Akcja ma charakter kontrolno–prewencyjny, a funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na kierujących, którzy rażąco przekraczają prędkość, szczególnie na obszarze zabudowanym.

Przypomnijmy, że kaskadowy pomiar prędkości to kontrole prowadzone na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W działaniach może brać udział kilka radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

Pamiętajmy. Za przekroczenie dopuszczalnej prędkości taryfikator przewiduje grzywnę w postaci mandatu karnego w kwocie nawet do 500 złotych. Kierującemu naliczane są także punkty karne w zależności od skali przewinienia.

Warto podkreślić, że tym osobom, które przekroczą prędkość na obszarze zabudowanym o ponad 50 km/h policjant podczas kontroli odbierze prawo jazdy za pokwitowaniem, a właściwy miejscowo starosta wyda decyzję administracyjną o zatrzymaniu uprawnień na okres 3 miesięcy, nadając jej rygor natychmiastowej wykonalności oraz zobowiązując kierującego do zwrotu prawa jazdy, jeżeli dokument ten nie został zatrzymany podczas kontroli. Tylko w tym roku wałbrzyscy funkcjonariusze odebrali już piratom drogowym 75 praw jazdy za tego typu naruszenia przepisów ruchu drogowego.

W trosce o bezpieczeństwo podróżujących apelujemy o rozwagę i stosowanie przepisów ruchu drogowego. Przestrzegamy, że nie będzie pobłażliwości dla osób drastycznie naruszających przepisy ruchu drogowego. Pamiętajmy, że nasze bezpieczeństwo na drodze zależy przede wszystkim od nas samych, w tym od samopoczucia kierowcy, kultury i techniki jazdy, czy przygotowania pojazdu do podróży.

Twoja reakcja na artykuł?

4
29%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
7%
Nudzi
0
0%
Smuci
4
29%
Złości
5
36%
Przeraża

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group